30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Туристичне обличчя Вишгорода

Влас. інф.
ФОТО — Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

Минулого вівторка Вишгородська міська рада і представники місцевої туристичної спільноти ініціювали робочу зустріч для обговорення ставок туристичного збору, що встановлюються за рішенням місцевої ради. Зустріч відбулася під головуванням Олексія Момота, Вишгородського міського голови, за участю секретаря Вишгородської міської ради VII скликання Тетяни Бражнікової та профільних спеціалістів апарату виконавчого комітету міськради.

«Туристичний імідж міста і району — це те, що ми маємо і що можемо показати світові. Важливо, щоби на ринку мав конкурентну ціну туристичний пакет, до якого входять проживання, харчування, транспорт і екскурсійні послуги — відвідання найпривабливіших місць Вишгорода, найперше — Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), — підкреслила під час обговорення директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. — Люди хочуть бачити гарні краєвиди і знайомитися з історичними місцями за доступною ціною.

Туризм (зокрема, зелений) — це розвиток інфраструктури регіону (дороги, заклади, перспективні напрямки та нові проекти) із збереженням довкілля. Професійного туризму на Київщині сьогодні немає, ми його створюємо. І успішність створення залежить від співпраці чотирьох складових: держави (обласні туристичні програми), місцевого самоврядування, осередків культури і місцевого бізнесу. Дуже важливо використати і систему грантів».

Обговоривши проект рішення щодо туристичного збору у Вишгороді, присутні дійшли згоди стосовно його редакції. Найближчим часом цей проект буде оприлюднено для широкого загалу.

Нагадуємо, що із 1 січня ц. р. набрав чинності Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.