29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ВОДОХРЕЩА у церкві св. Володимира у Вишгороді

19 січня 2019 р. Протоієрей Богдан Николин. Освячення води.  

ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Закон про перехід релігійних громад до ПЦУ

ДЖЕРЕЛО: Громадське, Українська правда

Президент України Петро Порошенко 22 січня ц. р. на Софійській площі у Києві заявив, що він «днями» підпише закон про перехід релігійних громад до Православної церкви України (ПЦУ). Представниця Президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, 17 січня ц. р. з другої спроби 229 депутатів Верховної Ради проголосували за доопрацьований у профільному комітеті законопроект 4128-д «Про свободу совісті та релігійних організацій» (проти виступали представники фракції Опозиційного блоку).

За цим законом, держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції статуту (положення) та/або внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади, за яким рішення ухвалюється на загальних зборах не менш як 2/3 від кількості членів релігійної громади та засвідчується їхніми підписами.

Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад, крім випадків, передбачених законом. Законом забороняється вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням до завершення процедури зміни такої підлеглості.

Частина громади, яка не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громадуі укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).