06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Новорічно-Різдвячний вернісаж у Центрі творчості

 Image00001

Олена ТИТАРЕНКО, художній керівник Вишгородського Центру художньої творчості «Дивосвіт» 

От і відшуміли новорічні та різдвяні свята. Завжди гамірно й велелюдно передноворічної пори у «ДИВОСВІТІ».

Чотири дні поспіль вирувала на ДИВО-сцені «ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ» – новорічна вистава з колядками, щедрівками, піснями й танцями. Це було яскраве велике дійство з безліччю казкових персонажів: були тут і Дід із Бабою, і лагідна Дідова донька, і вередливі Бабині дочки, і їхні численні Сусіди, і Нічка новорічна зі Сном та Дрімотою, і Морозенко з Паном Бурулею, і цілий загін Снігових баб та Сніговиків, і, звісно, Пані Метелиця зі своїми невгамовними помічницями Хурделицею та Завірюхою.

Свою версію в українському народному стилі цієї відомої казки створили наші ДИВО-митці: автор сценарію та режисер Олена Титаренко, актори творчого об’єднання «Різні Люди» (керівник Олена Титаренко), вокальні студії «Візерунок» (керівники Тетяна Литвин, Катерина Лютаєва) та «Соло» (керівник Світлана Стрелкова), хореографічна студія «Liberty» (керівники Марія Січкаренко, Ірина Бабенко) та студія пластики «Viva» (керівник Діна Зав’ялова) – усього півтори сотні ДИВО-артистів віком від 5 до 18 років.

Наша ДИВО-казка пройшла з постійними аншлагами, її відвідали близько двох тисяч глядачів. А усі артисти отримали новорічні солодкі подарунки від «Дивосвіту», і за це всі дуже вдячні директору нашого центру творчості Олені Іванівні Андріяш.

Наша казка починалася вже у фойє «Дивосвіту»: ялинка, прикрашена іграшками, створеними вручну нашими маленькими майстрами та керівниками мистецьких студій, новорічний вернісаж, тематичні різдвяні локації, фотозони. Різдвяні зірки, янголята, дідух та інші прикмети українських новорічних святок, які  були в наших виставкових експозиціях, – усе це роботи наших юних митців – вихованців студій декоративного мистецтва «Дивосвіту» та учнів шкіл району. Вперше у цьому році наш Центр творчості запропонував усім освітнім закладам власний районний конкурс родинної творчості «ДИВО-світ РІЗДВА».   Ми отримали найрізноманітніші атрибути традиційного українського Різдва. Найкращими були визнані різдвяні зірки та композиції, виготовлені такими юними майстрами: Григорій Нагнибіда (НВК «Димерська гімназія — ЗОШ І ступеня»), Вікторія Висоцька (Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Денис Вишневецький (Старопетрівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Марія Лучинська (Синяківська ЗОШ І-ІІ ст.), Владислава Вдовиченко (Лебедівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Аміра Джуманіязова (Старопетрівська ЗОШ І-ІІІ ст.). І окрему схвальну оцінку отримав Ярослав Приймак із Синяківської школи за роботу «Оберіг роду» – його дідух прикрашав нашу фотозону і викликав незмінний інтерес відвідувачів.

Веселим концертом «НОВОРІЧНЕ ДИВО» відзначили свято у Димерському відділенні «Дивосвіту». Зала Димерського будинку культури, де проходив захід, була заповнена прихильниками творчості наших димерських ДИВО-талантів. Традиційно в новорічній програмі взяли участь численні вихованці всіх вікових груп студії хореографічних мініатюр «Пролісок» (керівник Олександра Нетикша) – танцювальних композицій було безліч, і всі вони були дуже різноманітними за стилем, але однаково запальні й захоплюючі. Схвальними оплесками вітали глядачі юних співаків та співачок з вокальних студій «Смайлик» (керівник Олена Ушакова) і «Талант» (керівник Вікторія Кадубенко).

Завітали на дитяче свято і голова Димерської селищної ради Л. Г. Кучерявий та його заступник Ю. В. Ісаюк, вони від імені громади привітали всіх присутніх зі святами та передали подарунки – аудіо-систему  та солодощі дітлахам, за що «Дивосвіт» їм дуже вдячний.

Новорічна, різдвяна пора – час, коли усі прагнуть зробити світ кращим, кожен щиро бажає друзям і близьким усього найліпшого, хоче допомогти тим, хто потребує допомоги. Дві маленькі вихованки «Дивосвіту», на жаль, не змогли цього року стати учасниками наших новорічних свят – тож ми збирали кошти на їхнє лікування. Продовжується збір коштів для Божени Якимчук – і вистава «Пані Метелиця» зібрала для нашої маленької артистки 10 тисяч гривень. Під час новорічного концерту у Димерському відділенні на лікування вихованки нашого творчого закладу Ярослави Шило було зібрано 9 тисяч гривень. Кошти передані батькам дівчаток, і ми дуже сподіваємося, що наступний Новий рік дівчатка будуть святкувати разом із «Дивосвітом».

Тож до нових зустрічей в новому році у Вишгородському районному Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт»!

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00012

Image00013

Image00014

Image00015

Image00016

Image00017