06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Згадуємо минуле, творимо майбутнє

Члени комітету ЗМІ Вишгородської міської організації ветеранів Ольга ДЯЧЕНКО, Людмила БОЛДИРЕВА

Недавно ветерани громадської організації спілки офіцерів в дружній атмосфері відзначили День енергетика. Для вишгородців старшого покоління це свято особливе. Усі вони так чи інакше причетні до створення історії древнього і завжди молодого Вишгорода.

Дехто у свою трудову біографію вписав немало пам’ятних адрес будівництва ГЕС на різних континентах світу, а також України та колишніх республік Радянського Союзу. І де як не в колі давніх друзів і знайомих згадати молоді роки, натхнення й енергію при зведенні Київської ГЕС і новобудов Вишгорода.

Напружений ритм життя спонукає дітей і онуків налаштовувати своє буття на нові орієнтири. Тож часто не вистачає часу на спілкування з мудрими, досвідченими дідусями та бабусями. Старше покоління особливо чутливе до доброго слова, а от вислухати їхні проблеми іноді не в змозі навіть найрідніші: усі поспішають, у них власних нерозв’язаних завдань предостатньо.

Отож День енергетика людям мудрого віку повернув незабутні спогади про давноминулі роки. Віктор Бабич та Микола Караваєв, яких поєднує багатолітня дружба, навіть у телефонах залишили знімки на пам’ять. Можливість поспілкуватися з однодумцями, дізнатися про долю колишніх колег і їхніх родин, поспівчувати тим, хто завершив життєвий шлях, і згадати їх добрим словом за святковим столом ветеранів — добра традиція зустрічей у Будинку дозвілля. Шкода, що стан здоров’я не дозволив приєднатися до дружнього зібрання: Василю Демчуку, Володимиру Єфремову, Миколі Коржу, Володимиру Михайловському, Павлу Баранову, Володимиру Сидорову. Та вони завжди з нами у всіх добрих справах.

Активна життєва позиція не залишає нас на узбіччі життя. Напередодні свята енергетиків колишній воїн-інтернаціоналіст Андрій Пироженко організував шахматно-шашковий турнір між учасниками ветеранського руху. Любителі спортивних ігор систематично збираються і влаштовують баталії на шахматних і шашкових дошках, от уже й турніру дозріли.

До слова, Андрій Якович — заслужений будівельник, відзначений орденом Трудової Слави, медаллю інтернаціоналіста. Донині працює на будовах Вишгорода. З нагоди свята він вручив кращим гравцям турніру дипломи і заохочувальні відзнаки. Серед кращих — Василь Куценко /1 місце/, Павло Баранов (2 місце). Микола Караваєв і Михайло Калитюк поділили 3 місце. Жінки також взяли участь у інтелектуальному змаганні, і семеро були відзначені за спортивний азарт і волю до перемоги. Це — Людмила Болдирева, Світлана Авдєєва, Тетяна Ануфрієва, Любов Брагарник, Ніна Гончарова, Валентина Карчевська, Зінаїда Ступак.

Зінаїда Михайлівна ще й виявила талант організатора та натхненника ансамблю «Вишгородські зорі». Об’єднали задушевні мелодії української пісні небайдужих жінок і чоловіків громадської організації Спілки офіцерів.

Хоча цьому творчому колективу виповнилося тільки три роки, «зірочки» Вишгорода встигли подарувати гарний настрій і залучити до джерел духовності численних глядачів не тільки рідного міста а й аудиторії Києва та області. До кожного свята ансамбль готує цікаву програму з віночка українських народних пісень та з сучасного естрадного репертуару.

Нинішній День енергетика «Вишгородські зорі» також порадували цікавою концертною програмою учасників святкового зібрання. Розважила присутніх своїми гуморесками Ольга Дяченко.

А свято підняло настрій і додало життєвих сил завдяки організаторському таланту керівника ГО Анатолія Сергійовича Козака та матеріальній підтримці міської влади. Щиро вдячні за увагу до наших проблем голові Вишгородської РДА Вячеславу Савенку та голові Вишгородьскої міської ради Олексію Момоту, а також Благодійному фонду «Святої Ольги» та його президенту, раднику міського голови Володимиру Малишеву.