08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Варена (Литва) – Вишгородський район (Україна)

 Image00002

Інф. Вишгородської районної ради

З метою налагодження ділових контактів та розвитку зв’язків Вишгородської районної ради з іншими районами іноземних країн, для більш повного розкриття економічного, науково-технічного та культурного потенціалу 7 грудня ц. р. у місті Варена (Литва) голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко та Варенський міський голова Алгіс Кашета урочисто підписали Протокол про співробітництво та дружні взаємовідносини муніципальності Варенського району в Литві та Вишгородського району в Україні.

Ростислав  Кириченко зазначив, що це історичний момент, коли Вишгородський район та Варенський край започатковують співпрацю та дружні стосунки в усіх сферах соціально-економічного розвитку. Вишгородський район —  надзвичайно цікавий для співробітництва з Варенським районом, адже це перша міжрегіональна угода, яка розрахована на здійснення проектів у економічній, соціально-гуманітарній, науковій та культурній сферах і може слугувати взірцем для багатьох інших регіонів.

У рамках візиту делегація Вишгородської районної ради зустрілася з представниками місцевого самоврядування міст і сіл Варенського району та поспілкувалась на тему децентралізації. Литовські колеги поділились досвідом упровадження реформи, яка визнана однією із найвдаліших у Європі.

У ході дискусії представники литовської сторони поділилися своїм досвідом реалізації адміністративної реформи і водночас застерегли українських колег від певних помилок у процесі створення об’єднаних територіальних громад.

Image00001

Image00003

Image00004