02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгород затишний і безпечний

grom

(Початок див. у 43’2018)

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Модератори круглого столу «Безпека Вишгорода» — голова ГО «Людина-Громада-Суспільство» Роман Сулейманов та правозахисниця й експерт з питань започаткування і впровадження безпекових ініціатив Сommunity policing Людмила Янкіна — окреслили мету зустрічі 25 жовтня і теми для обговорення, сформовані опитуванням у соцмережах (небезпечні ділянки в темну пору доби, порушення ПДР, вживання алкоголю і збільшення вживання та збуту сильних наркотичних засобів серед молоді).
Представники департаментів МВС України та громадських формувань з охорони громадського порядку Київщини поділились досвідом роботи. Так, ГФ «Варта Київщини» «найгарячіші» місця Вишгорода разом із поліцією патрулює по п’ятницях-суботах-неділях із 18:00 до 22:00 та знає всі проблемні зони міста й готове поділитися інформацією з будь-яким охочим приєднатися до цього громадського формування.

Звісно, що не стоїть осторонь проблем безпеки і місцева влада. Так, заступник Вишгородського міського голови Трохим Іванов інформував про міську програму, за якою у певних точках Вишгорода встановлено камери відеоспостереження. А секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова озвучила численні звернення вишгородців щодо того, чи є у Вишгородському відділку поліції відеозапис трагічної події, що сталася нещодавнього в центрі міста біля «Беназіру».

Голова Опікунської ради та міський депутат Т. Бражнікова також передала побажання виборців, зокрема — свого округу, на необхідність посилення вечірнього патрулювання поліції та активістів охорони громадського порядку: на Галявині казок (перехрестя вул. Шкільної та Лугової), по вул. Н Шолуденка (від аптеки та бібліотеки до проектного інституту), від «Сяйва» до вул. Дніпровської; від перехрестя просп. І. Мазепи вгору по вул. М. Грушевського.

Під час обговорення називали райони з найбільшою кількістю небезпечних ділянок у темний період доби. Серед них: центр міста, сквер з майданчиками та територія навкруги ДНЗ «Золотий ключик»; стадіон «Енергетик»; набережна водосховища; ЖК «Ярославичі»; територія навколо лікарні.

На засіданні круглого столу торкнулися й прав мешканців багатоповерхових будинків, які, за чинним законодавством, є спільною сумісною власністю. У під’їздах часто і вдень, і вночі «хазяйнують» неадекватні, з купою хвороб гості квартир, господарі яких не сплачують за житло та ведуть асоціальний спосіб життя, прикриваючись дітьми, які прописані у квартирі (щодо яких горе-батьки позбавлені прав).

Нормальним людям, родинам з малими дітьми не дають відпочивати, наражають їхнє життя на небезпеку. Поліція ж обмежена у своїх діях законом, який не дозволяє входити до приміщення без дозволу господарів (якщо немає криміналу).

Ось тут якраз і потрібні правові консультації для жителів і якомога більше громадських формувань з охорони громадського порядку — хоч і у кожному кварталі. Правова освіченість та самоорганізація населення, спрямовані на добрі справи, обов’язково дають результати. Надто, коли у цьому щиро зацікавлена молодь, яка будуватиме майбутнє нашої держави. Тож чекаємо наступних зустрічей громадських активістів на актуальні теми.