28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ресурсна кімната для школярів

 Image00015

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – автор, “Вишгород”

У Вишгородській ЗОШ № 1, де за програмою інклюзивної освіти навчається 26 дітей, відкрито ресурсну кімнату. Стрічку на входинах до неї перерізали директор школи Олег Тимченко та президент Благодійного фонду “Гіппократ” Ольга Решетняк – сучасний якісний ремонт у класі, де облаштовано ресурсну кімнату, було зроблено за підтримки її Фонду, а також за особисті кошти благодійника Максима Кацуби.

Нагадаємо, що впровадженням інклюзивного освітнього середовища в Україні займається Благодійний фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти та науки. І сьогодні вже понад 10 областей нашої держави є учасниками проекту. Українські педагоги та міжнародні експерти відзначають, що в питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед.

Проект облаштування шкіл ресурсними кімнатами та медіатеками для дітей із функціональними обмеженнями Марина Порошенко презентувала влітку 2017 року. За її словами, для європейських країн вони вже давно стали нормою. Ресурсна кімната – це окремий спеціально облаштований клас для дітей із особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога, – навчальна, соціально-побутова, ігрова зона та зона відпочинку. У ній також має бути кухня для отримання дитиною повсякденних навичок, соціально-побутового орієнтування, корекційні та наочні засоби для розвивальних занять. Модульні меблі дозволяють по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Крім того, приміщення оснащене інтерактивною дошкою, комп’ютерним обладнанням та принтером для роботи з додатковим навчальним матеріалом.

Враховуючи досвід закладів інших областей, а також збільшення кількості дітей, які приходять до школи на інклюзивне навчання, створення такої кімнати ініціювала адміністрація Вишгородської ЗОШ № 1. Її облаштування ще триватиме. Сьогодні тут є яскраві парти, техніка, які за сприяння районного відділу освіти надав інклюзивно-ресурсний центр (директор ІРЦ Жанна Кондратюк), а на придбання інших необхідних складових – елементів кухні, а також поділу кімнати на навчальну й ігрову зони – незабаром мають надійти кошти з міського бюджету.

Про те, що питання меблювання буде вирішене, запевнила секретар міської ради Тетяна Бражнікова. Адже діти повинні мати все необхідне для повноцінних занять. “Коли людина робить крок і не здається на шляху до мети, до неї приєднуються інші, і в єдності здійснюються мрії. Ось і спільними зусиллями влади, благодійників, підприємців, учителів, батьків реалізовано такий необхідний проект”, – зазначила Тетяна Бражнікова. Директор школи Олег Тимченко подякував усім за допомогу, зазначивши, що в кімнаті буде розміщено табличку з іменами тих, завдяки кому проведено ремонтні роботи приміщення, – БФ “Гіппократ”, його президента Ольги Решетняк та Максима Кацуби.

Та Ольга Решетняк піклується про дітей із особливими потребами і як лікар-стоматолог. І вона навіть вдячна, що її допомогу вже третій рік поспіль радо й гідно приймають школа і батьки. “Віддавати – це легко й приємно”, – каже Ольга.

… Вчитель Лідія Шкурко була на заході з трьома своїми учнями-“орлами”. Видно, що стосунки між педагогом і учнями – довірливі й теплі. Підбадьорені своїм наставником, хлопчики не тільки розказали вірші, а й продемонстрували спортивну підготовку, здобуту на уроках фізкультури, – віджимання від підлоги, стійку на руках, а також елементи брейк-дансу. До них приєдналися й інші учні школи – дівчатка з таночком та маленькі сопілкарі.

Лідія Шкурко наголосила на важливості інклюзивного навчання, яке ініціювала держава, а педагоги підтримали із розумінням того, що діти усі різні, але усі – рівні, тож мають бути разом і навчатися разом. Щоправда, сьогодні ще є потреба у корекційних педагогах, дефектологах.

Для дітей захід продовжився пригощанням солодощами від приватного підприємця Світлани Свистун. А тим часом від СПД “Столяр О.А.” також привезли подарунок – парту-мольберт.

Директор школи Олег Тимченко, заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Міщененко (вона готувала захід і була його ведучою) запевнили батьків і всіх присутніх, що адміністрація закладу і вчителі зроблять усе необхідне, аби діти під час навчання почувалися комфортно, повноцінними членами шкільної родини, а в подальшому – були підготовлені до більш самостійного життя.

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00012

Image00013

Image00014