02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Побували на екскурсії-казці!

90

Подружжя Тетяна і Олександр, Людмила ІВАНОВА

Екскурсоводи Вишгородського історико-культурного заповідника настільки досвідчені, що ми відчували себе першопрохідцями історії!

В гончарному музеї Олександр Кочубей колоритною українською розповів про гончарство та природні копалини Вишгородщини, відкрив секрети виготовлення човнів-довбанок. Бджільництво має свої нюанси, бо ж комашка-бджілка, виготовляючи мед, учить людину законам природи! Ми побачили ручні роботи ткаль. вишивальниць, гончарів, цеглярів! Нас приємно вразили скульптури із рогорзи — корів, кіз, курей з півнями!

У храмі Бориса й Гліба екскурсоводом був Вадим Перегуда. Ми почули кілька історичних версій про життя видатних діячів — гетьманів, князів, їхніх дружин. Вразила і жага вишгородців сучасних до свого храму (НА ФОТО — 90-літній віруючий розповідає, як обстоювали відновлення церкви свв. Бориса і Гліба у Вишгороді).
Багато хто з нас вперше побачив Київське «море», й усі ми замилувались осінніми колоритами Вишгородщини!

Вразила нас і діорама «Битва за Київ у 1943 р.», екскурсію музеєм (де шар історії під ногами!), проводив його директор Іван Вікован. Ми живемо справді на святій землі, окропленій потом і кров’ю поколінь українців, які її обробляли, захищали, плекали, створювали на ній ліси, парки, прекрасні ремісничі та культові будівлі й комплекси. Все це маємо зберегти для нащадків.