31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Не баріться з декларацією

declar

Влас. інф.

Місто росте: у новобудовах оселяються нові вишгородці, у молодих родинах народжуються діти. І, звісно, всі вони стають пацієнтами Вишгородської центральної районної лікарні та дитячої поліклініки.

Фахівці середньої ланки (вузькі спеціалісти) — тема окремої розмови. А от те, що терапевтів і педіатрів не більшає, приміщень теж бракує — то вже гостра проблема мешканців міста і нагальне завдання для місцевої влади.

Загалом лікарів сімейної медицини (терапевтів) уже сьогодні бракує до десятка. Якщо ж прикинути майбутню забудову, то вже потрібно готувати не кімнати в гуртожитку чи окремі квартири, а цілий соціальний житловий будинок для бюджетників (лікарів, вчителів тощо).

Не краща ситуація із приміщеннями. За нормами, амбулаторія на 3-4 лікарі повинна займати приміщення площею 350 кв. м, а там, де працює один лікар, — 200-300 кв. У Вишгороді ж, принаймні, сімейні лікарі працюють по двоє в однім кабінеті.

Між тим, будівля проектного інституту, використання якої для відділів Київської облдержадміністрації так оптимістично озвучував голова КОДА Олександр Горган, могла би розв’язати не лише цю проблему. Була би, як нині кажуть, політична воля влади усіх рівнів.

А тепер — увага дорослих і дітей!

За інформацією Вишгородської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Вишгородської районної ради, із 42 лікарів сімейної медицини по району 12 уже набрали рекомендовану кількість пацієнтів. А 22 уклали понад 1000 декларацій.

Шановні вишгородці!

Тим, хто не уклав декларацію з сімейним лікарем, надаватиметься лише невідкладна допомога, за все інше вочевидь доведеться платити. Тому не баріться, записуйтесь на прийом до терапевтів через дорослу і дитячу реєстратури поліклініки Вишгородської ЦРЛ або за тел: (04596) 54-364, до педіатрів — за тел: (04596) 22-689.