28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Словацькі й українські учені – педагоги відкрили для себе історичний Вишгород

slov

Вишгородський історико-культурний заповідник все частіше викликає інтерес в іноземних гостей, які відкривають для себе маленьке пристоличне місто зі славетною минувшиною, унікальними ремеслами й етнографічними родзинками, і отримують не лише нову інформацію, а й заряджаються позитивом і гарним настроєм. 
Так, нещодавно гостями Музею давньоруського гончарства ВІКЗ були учасники делегації до Вишгорода з Німеччини й Італії. А 12 жовтня Вишгород історичний відкрили для себе гості зі Словаччини – професори факультету педагогіки Університету Матея Бела, що в місті Банська Бистриця. До України вони приїхали для налагодження партнерських стосунків з Університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук, і підписання відповідного меморандуму.

Це вже другий іноземний навчальний заклад, з яким співпрацює Університет менеджменту освіти. Такий же меморандум, підписаний з польським університетом ім. Яна Длугоша, дає можливість магістрам педагогічної справи стажуватися за кордоном для підвищення свого фахового рівня. Також Університет менеджменту освіти надає можливість ученим піблікуватися у фаховиз виданнях вишу. Про це розповіли викладачі українського вишу, які, на чолі з директором Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти, професором Оленою Алейніковою приїхали на екскурсію до Вишгорода разом зі своїми словацькими колегами.
У рамках екскурсійної програми науковий співробітник ВІКЗ Вадим Перегуда ознайомив гостей з історичними родзинками міста, розповів про те, яке непересічне значення відігравав Вишгород і у часи Київської Русі, коли вважався другим за політичним значенням містом після стольного града і одним з потужних гончарних центрів, запропонував оглянути історичні, археологічні й архітектурні пам’ятки, розповів про святині Вишгорода, провів княжими стежками, і здивував неймовірною красою природних ландшафтів, які практично не змінилися з часів Київської Русі.
А підсилило позитивні враження гостей відвідання Музею давньоруського гончарства, де вони дізналися про побут, традиції й ремесла краю. Найбільше вразила гостей виставка «Плетене диво», і вони охоче фотографувалися біля добрих, кумедних тваринок з рогози, зроблених майстром Павлом Даниленком. 
Багато нового під час екскурсії відкрили для себе не лише ті, хто завітав у Вишгород уперше. Зокрема, співробітник кафедри управління навчальними закладами Ганна Тимошенко у Музеї давньруського гончарства уже втретє, і щоразу бачить тут якісь новинки. 
«У Вишгороді люди цінують свою історію, свою маленьку вітчизну. Співробітники Вишгородського історико-культурного заповідника не лише бережуть, а й розвивають, творять історію Вишгородського краю», – поділилась своїми враженнями Ганна Тимошенко і додала: «А в освіті задають тон наші магістри. Серед наших випускників – і нинішній заступник голови Вишгородської РДА Тетяна Волотовська, яка зараз працює над кандидатською дисертацію, тісно співпрацює нами, і яка й запропонувала відвідати такі унікальні місця Вишгородського краю».