09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Нова українська школа на Білоцерківщині – це реальність

 

Прес-центр КОДА

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та міністр освіти Лілія Гриневич побували на святі Першого дзвоника в опорному навчальному закладі «Шкарівська загальноосвітня школа Білоцерківського району».

Гості привітали школярів, оглянули школу та поспілкувалися з учнями. Побаченим прем’єр-міністр залишився задоволеним: «Ми впроваджуємо стандарти Нової української школи. Прийшов час змінити вимоги до знань, зробити їх конкурентними. Давати дітям найкраще, щоб вони були успішними. Тут я побачив усе необхідне для запровадження нових стандартів, тут є всі матеріали та технології».

Цього ж дня було урочисто відкрито інклюзивно-ресурсний центр — на першому поверсі (для зручності). Його облаштували ноутбуками, планшетами, мультимедійними комплексами, дидактичними матеріалами. Тут є осередки для занять лікувальною фізкультурою та іграми, куточок логопеда та відпочинку. Фахівці закладу проводитимуть корекційні заняття з дітьми, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальний план розвитку дитини. На ремонт та оснащення центру спрямували близько 1 млн грн із державного та 500 тис. грн із районного бюджетів.

«Дітки з особливими потребами мають навчатися у звичайному середовищі, аби швидше впоратися зі своїми недугами і соціалізуватися. Наш пріоритет – інклюзивне середовище для всіх, хто його потребує», – підкреслив Володимир Гройсман.

У 2018 р. в Україні стартувала реформа початкової освіти. Першокласники, які нині підуть до школи, вчитимуться 12 років. Для старту «Нової української школи» профільне міністерство створило новий стандарт освіти, головна мета якого – визнання та сприяння розвитку талантів кожної дитини. Школа має стати такою, де буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті.