21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Для дітей з особливими потребами

Image00001

Олег ТИМЧЕНКО, директор Вишгородської ЗОШ № 1
ФОТО — ФБ-група «Газета «Вишгород»

У Вишгородській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 створюється додатковий простір для дітей із особливими освітніми потребами. Це колишня класна кімната, в якій, за фінансової підтримки представника Благодійного фонду «Гіппократ» Максима Кацуби та Президента Фонду — чуйної, розуміючої Ольги Решетняк, зроблено добротний сучасний ремонт підлоги, стін, стелі, замінено електропроводку, поставлено нові двері. Візуально кімната поділена на ігрову та робочу частини. В ігровій — все має бути влаштовано так, аби дитина відпочила, розслабилася і почувалася необмеженою. У робочій — проводитимуться корекційні заняття.
Психологи стверджують, що найкращим для адаптації дітей із особливими освітніми потребами у соціумі є саме навчання в одному класі з іншими дітьми, що сприятливо впливає і на тих, і на інших. Одні — швидше розвиваються, інші — вчаться бути гуманнішими і толерантнішими до тих, хто в чомусь не такий, як вони.
Досвід роботи з особливими дітками показує, що однокласники сприймають їх у колективі дуже добре: товаришують, допомагають одне одному, беруть «шефство» — діти є діти! А ось суспільство загалом ще не зовсім розуміє важливість інклюзиву, а відтак і не до кінця готове до його запровадження. Потрібен час. Дуже дякуємо, Максиме та Ольго, що Ви своїми благородними вчинками наближаєте всіх нас до європейських цивілізованих стосунків між собою!

Image00002