31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Життя — присвячене музиці

 Image00001

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор

24-го серпня, у День незалежності України, свій ювілей святкував і музичний керівник фольклорного колективу «Золотий вік» Віктор Туровський.

Фольклорний колектив «Золотий вік» працює при Вишгородському районному територіальному центрі соціального обслуговування на базі Вишгородського районного будинку культури вже п’ять років. Віктор Олександрович почав співпрацювати з цим колективом три роки тому.

«Мені легко працювати з цим колективом, бо я прийшов практично на все готове — чудові голоси, обширний репертуар, розуміння самої суті української пісні», — розповідає Віктор Олександрович.

Втім, співачки щодо цього мають іншу думку — Віктор Олександрович, як людина дуже скромна, доволі применшує своє значення у розвитку колективу, який з його приходом піднявся на значно вищий, можна сказати, професійний рівень виконання української пісні. Не всі в колективі мають музичну освіту, але Віктор Олександрович зумів донести розуміння нотної грамоти, категорій голосів і їх розстановки з тим, щоб пісні звучали професійно.

Крім «Золотого віку» у Віктора Олександровича ще кілька музичних проектів, в тому числі і дитячий колектив. Та з усіма він працює з однаковою творчою віддачею, намагаючись не тільки навчити співати, а й полюбити українську пісню усім серцем.

«У нас в родині ніхто не співав, та і я почав співати вже у 19 років, коли навчався у музичному училищі, — розповідає Туровський. — І ось тепер думаю, як я між жити без пісні, без української пісні? Вона окрилює душу, дає сили, не дозволяє потонути в життєвих негараздах, а навпаки — підносить кращі людські якості в кожному».

Привітати МАЕСТРО Віктора прийшов колектив «Золотий вік» у повному складі, а також директор Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування Наталія Рудько та його шанувальники. Подарунки, як і належить творчій людині — вишита картина, пам’ятна фотографія з одного із найвдаліших концертів, сувенір у вигляді скрипки, а ще стилізований «портрет» музиканта в козацькому вбранні з гетьманськими клейнодами. Віднині пан Туровський — Гетьман Туровський.

«День народження Віктора Олександровича— день особливий, бо співпадає з Днем незалежності України, — говорить Наталія Рудько. — І це не випадково, адже саме такі люди, як Туровський, творять України, наповнюють її душу стремлінням до переможних висот».

З ювілеєм, Маестро! Нових Вам творчих висот!

Image00002