30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вивезення сміття: хто за що платить

sardak

Віталій САРДАК, директор КП «Управляюча компанія» ВМР

Останнім часом навколо теми вивезення сміття у багатоквартирних будинках виникає чимало питань. Тим паче, що на останньому виконавчому комітеті були прийняті нові тарифи на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) для КП «Управляюча компанія» ВМР. Тож, хто за що платить і коли буде підвищення тарифів для населення.
До введення в дію змін до законодавства про житлово-комунальні послуги «вивезення сміття» було однією зі складових тарифу на утримання будинку та прибудинкової території. Після введення змін у червні ц. р. ця послуга змінилась — перенаправлена на виконання Управлінням багатоквартирним будинком, а вивезення ТПВ виключили з послуги Управління та зробили окремою послугою.
Але для того, щоб споживачі окремо отримували послуги з вивезення ТПВ, їм потрібно визначитись та обрати собі Управителя.
Допоки споживачі визначаються, продовжують діяти договори з утримання будинків та прибудинкових територій, де вивезення сміття є однією зі складових тарифу.
До того часу, поки споживачі не перейдуть на нові договори, вартість вивезення ТПВ для мешканців багатоквартирних будинків залишиться незмінною. Зміниться вона наразі лише для юридичних осіб.
Ще однією болючою темою є підвезення сміття до контейнерних майданчиків сторонніми особами, зазвичай це мешканці приватного сектору, працівники магазинів та ринків, батьки, які везуть дітей до садочків і шкіл. З приводу цього зазначу, що мешканці багатоквартирних будинків сплачують за вивезення сміття не по факту вивозу, а згідно з розрахованими нормативами. Для обрахувань до уваги беруться: затверджена норма споживання на одну особу, загальна кількість зареєстрованих мешканців у одному багатоквартирному будинку, загальна кількість житлових квадратних метрів будинку, затверджена вартість вивезення одного метра кубічного ТПВ — і вираховується вартість вивезення ТПВ на один метр квадратний житлової площі квартири. Таким чином, кожного місяця споживачі сплачують фіксовану суму за утримання будинку та прибудинкової території, включаючи вивезення ТПВ.
Однак хочу зауважити, що кількість контейнерів біля будинків розташовується відповідно до розрахунків накопичення, тому підвезення стороннього сміття часом призводить до засмічення території довкола баків. І тут без допомоги та контролю самих власників будинків не обійтися. Адже сміття, що привозять сторонні люди, не лише створює незручності, а й порушує правила благоустрою міста та утримання і управління будинками.