31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про воду та мережі

voda

ВМКП «Водоканал»

Вишгородське МКП «Водоканал» — спеціалізоване підприємство, яке надає послуги з водопостачання та водовідведення населенню, підприємствам м. Вишгорода.
Для водопостачання підприємством експлуатується 10 артезіанських свердловин: вісім – на території водопровідної насосної станції, одна по проспекту І. Мазепи, друга в урочищі «Гористе».
Ділянка підземного водозабору та водопровідної насосної станції II-го підйому знаходиться на південно-західній околиці міста Вишгорода. Вода по водопроводах Д=100, 200, 250 мм подається до двох резервуарів чистої води об’ємом по 5000 м3 кожний. У місто вода подається насосною станцією II підйому по двох водопроводах Д=300, 500 мм.
На сьогоднішній день на балансі Вишгородського МКП «Водоканал» перебуває 54,99 км водопровідних мереж, 72,22 км каналізаційних мереж. На ВНС II-го підйому встановлено 6 мережевих насосів, на КНС загальна кількість насосів – 11 шт.
Питна вода подається з артезіанських свердловин, глибина яких становить від 123 м до 307 м.
Якість води постійно контролюється на водопроводі перед надходженням у мережу, а також у розподільчій мережі згідно з Д Сан Пін 2.2.4-171-10. Контроль здійснює Вишгородська Рай СЕС згідно з договором і графіком відбору проб.
Водопровід
1. Установлена потужність міського водопроводу — 7,5 тис м3/доба.
2. Дані про затверджені запаси підземних вод — 8320 м3/доба.
3. Кількість води питної, що подається з міського водопроводу на:
— господарсько-питні потреби населення — 5002,4 м3/доба;
— рекреаційні зони (лікарні, учбові заклади та ін.) — 109,3 м3/доба;
— промислові підприємства 544,4 м3/доба;
— полив — 51,74 м3/доба;
— власні потреби — 950,1 м3/доба.
4. Полив території та зелених насаджень здійснюється з міського водопроводу.
Резервуари чистої води:
— кількість — 2*5000 м3;
— місце розташування — ВНС (вул. Шкільна 1-в).
Водопровідні мережі:
— протяжність водопровідних мереж – 54,99 км;
— матеріал водопровідних мереж – сталь, чавун, поліетилен;
— стан водопровідних мереж – незадовільний;
— діаметр водопровідних мереж, які підлягають заміні, становить Д=100, 150, 160, 200, 250, 500 мм;
— протяжність мереж, які підлягають заміні, становить 3,68 км.
Роки вводу в експлуатацію мереж – 1939-й, 1965-й, 1973-й. Термін експлуатації: сталь – 20 р., чавун – 60 р., а/цем. – 20 р., з/бет. – 20 р., керам. – 20 р., поліет. – 50 р.
Проблема «іржавої води» турбує вишгородців, особливо тих, хто живе в будинках, яким далеко за 25-30 років. Будинкові мережі за час експлуатації просто позаростали, і тепер будь-яке коливання води загрожує брудною водою з крана. За таких обставин усі скарги, як правило, адресують до Вишгородського МКП «Водоканал», хоча практично усім сьогодні відомо, що за стан будинкових мереж відповідають ЖЕКи, управляючі організації, ЖБК, ОСББ тощо.
Вишгородське МКП «Водоканал» двічі на рік проводить промивку магістральних водопроводів. Однак основною причиною неякісної води є аварії на лініях водопроводу, внаслідок яких відбувається заміна швидкості і напрямку руху води в трубах. Цей ефект так само виходить при різкому відкритті пожежних гідрантів для заправки пожежних машин.
Вода каламутить відкладений наліт на стінках труб і в такому стані направляється до споживача. На жаль, більшість аварій трапляються у холодний період року, коли відбуваються зрушення промерзлого ґрунту на дорогах і тротуарах, труби не витримують навантаження, внаслідок цього утворюються тріщини і відколи. Це природний процес, який ми не змінимо.
Іншою поширеною причиною коричневого кольору води є зношені мережі та коливання тиску у водопровідній трубі, особливо коли подача води вмикається і вимикається.
Та найбільшою проблемою для підприємства є несплата населенням за спожиті послуги. На сьогоднішній день заборгованість складає більше 4 млн грн, що є значною перепоною для нормального функціонування підприємства та надання якісних послуг, відповідно. Тож Вишгородське МКП «Водоканал» висловлює подяку жителям міста, які своєчасно сплачують за спожиті послуги водопостачання та водовідведення.