30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Школа і сучасні освітні трансформації

Image00011

Віра ГОПАНЧУК, школа журналістики ЦТ «Дивосвіт»
Фото – Ольга ДУМАНСЬКА

2 лютого 2018 року у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я» відбувся І Всеукраїнський науково-методологічний семінар «Наукова парадигма формування та розвитку професійної компетентності керівників сучасних закладів освіти».

До навчального закладу з усіх куточків України з’їхалися наукові консультанти, експерти наукового спрямування, доктори, професори, кандидати педагогічних наук, аспіранти, магістранти, стажисти-дослідники, керівники освітніх установ різних ступенів, методисти, спеціалісти районних методичних кабінетів, а також керівники закладів освіти Вишгородського району.

Для гостей, які завітали здалеку до нашого міста, Вишгородським історико-культурним заповідником було організовано екскурсії «Вишгородські ландшафти» та «Святі місця Вишгородщини». Після цікавої екскурсійної програми, з морем позитивних емоцій гості прибули до навчального закладу.

Тетяна Волотовська, директор Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» почесно відкрила роботу семінару, ознайомила присутніх зі специфікою діяльності навчального закладу, наголосила на тому, що спрямовує роботу усього колективу у напрямку, аби школа відповідала усім вимогам сучасного освітнього процесу.

До урочистого відкриття семінару долучилися голова Вишгородської районної державної адміністрації В’ячеслав Савенок та начальник відділу освіти Вишгородської РДА Тетяна Фороща , які виразили вітання усім учасникам семінару.

Голова РДА наголосив на важливості таких заходів для підвищення рівня професійної компетентності керівників сучасних закладів освіти, так як запорукою успішної діяльності школи є керівник, який зобов’язаний бути обізнаним у сучасних освітніх трансформаціях. Начальник відділу освіти звернула увагу учасників семінару на те, що соціально-економічна ситуація в країні висуває нові підвищені вимоги до професійної компетентності керівників сучасних освітніх установ, підкреслила, що школа сьогодні потребує керівника, який здатний не лише адаптуватися до сучасних змін, а й творчо переосмислити та використати ці зміни на користь розвитку навчального закладу.

Напрямами роботи семінару були: сучасні тенденції розвитку творчого потенціалу керівників закладів освіти, формування та розвиток організаційної культури керівників закладів освіти, позиціонування позитивного іміджу педагога в контексті конкурентоспроможності закладів освіти на ринку освітніх послуг та ін.

По закінченню теоретичної частини семінару, Вишгородська спеціалізована школа «Сузір’я» презентувала практичний аспект діяльності навчального закладу, де доповідачами були заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Садовнікова та заступник з виховної роботи Тамара Павлусенко. Учасникам семінару було представлено досвід роботи педагогічного колективу ВСШ «Сузір’я» щодо розвитку навчального закладу.   Після підсумків роботи семінару учасникам випала нагода побувати на чудовому святковому концертному заході, приуроченому відкриттю Декади іноземних мов, що проходять у школі. Концертна програма велася двома мовами: українською та німецькою. Учні у своєму театралізованому виступі відтворили історію України від Шевченка до сучасності. Глядацька аудиторія віддячила юних акторів бурхливими оплесками.

Адміністрація навчального закладу висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до організації, участі та проведення семінару. Окрема подяка депутатам Вишгородської міської ради Сергію Жадану та Артему Тютюннику, завдяки яким було забезпечено автобусний супровід учасників семінару.

 

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010