31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Аліменти – не жарти

alim 

Джерело: Інтернет-ЗМІ

Боржники-аліментщики віднині отримають значні обмеження за свою безвідповідальну поведінку. Так, 6 лютого, вступив у дію закон про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

На початку січня президент України підписав цей закон. Він дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти, переконані в Адміністрації Президента.

Що загрожує аліментщику

До боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів за 6 місяців чи більше, відтепер можуть застосовувати різні види покарань:

– позбавлення права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості;
– вилучення прав на керування транспортним засобом;
– обмеження права користування вогнепальною, мисливською чи пневматичною зброєю;
– суспільно корисні роботи.

Винятки

Обмеження у праві керування транспортними засобами не застосовуватимуться в разі, якщо вони позбавлять боржника основного законного джерела коштів для існування; якщо боржник використовує транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю; якщо він проходить військову службу; несе службу у зоні АТО, а також у разі відстрочки чи розстрочки у виплаті аліментів.

Виплати зростуть

За тим же самим законом мінімальний розмір аліментів на одну дитину зріс із 30 % до 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Нагадаємо, з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум становить: для дітей віком до 6 років – 1 492 гривні, для дітей віком від 6 до 18 років – 1 860 гривень.

Спосіб стягнення аліментів визначає той із батьків, з ким проживає дитина.

У документі також зазначено, що аліменти є власністю дитини, а той із батьків, на ім’я кого вони виплачуються, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Реєстр неплатників аліментів

Крім того, у Міністерстві юстиції презентували публічний реєстр боржників аліментів. До цієї «дошки ганьби» потраплятиме інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, на якого відкрито судове провадження із несплати аліментів більше 3 місяців.