29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Залито бетонну подушку під новий дитсадок

Image00001

Володимир ТКАЧ
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

На початку грудня на будівельному майданчику нового дитячого садка по вул. Шкільній підготовчі роботи ще не вражали масштабністю й інтенсивністю. За два місяці будова невпізнанно змінилася. Насамперед, з території будівництва вивезено десятки тонн сміття, хмизу, кущів, встановлено паркан, звезено побутові вагончики, проведено воду, об’єкт підключено до енергомереж, тобто, були виконані всі необхідні підготовчі роботи.

— У грудні підрядник — ТОВ «Кремінь-1» отримало всі необхідні дозвільні документи на початок будівництва, — розповів замовник цього об’єкту, директор «Координаційного центру з будівництва Вишгородської міської ради» Олексій Карлов. — Ми затвердили графік фінансування робіт. Нагадаю, що на поточний рік виділено 20 млн гривень, тобто, з боку міської ради зроблено все, щоб будівельники працювали ритмічно і без ускладнень. Для міста цей об’єкт — архіважливий. Він на особливому контролі у міського голови Олексія Момота.
Таким чином будівельники вже викопали котлован під майбутній корпус, зробили піщано-щебеневу основу під фундамент з пошаровим ущільненням за допомогою віброкатка та залили бетонну основу.
— Зараз наші робітники готують опалубку під фундаментну плиту, — поділився планами головний інженер ТОВ «Кремінь-1» Валентин Лисенко. — Як тільки зробимо, негайно приступимо до укладки 1 000 кубометрів бетону. Це буде міцна армована бетонна подушка під майбутній цокольний і наступні три поверхи під дитячі групи. Відверто кажучи, хочеться швидше вийти з «нуля» і розпочати монтажні роботи.
Нагадаємо, що дитячий садок споруджується на місці довгобуду на так званому свайному полі. Свого часу тут було забито десь 160 свай під багатоповерхівку. Тепер ці сваї послужать додатковою опорою для фундаменту. А якщо додати ще 50-сантиметрову суцільну бетонну плиту, то тут сміливо можна будувати не те що дитсадок, а еміратівський Бурдж-Халіль заввишки 828 метрів.
Цей дошкільний навчальний заклад має бути зданим у постійну експлуатацію до кінця 2019 року. У поточному році будівельники планують звести всі три поверхи і звісно зробити покрівлю. Плани цілком реальні, досвіду ТОВ «Кремінь-1» — не позичати. За сприятливих економічних умов будівельники матимуть змогу навіть прискорити дату завершення будівництва. Виробничі можливості для цього є. Тим більше, що ці люди добре знають нашу проблему з місцями у дитсадках і готові якомога більше посприяти тому, щоб 150 малюків щонайменше через рік отримали подарунок.

Image00002

Image00003