04.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Священне сяйво Вифлеєма

Image00002

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Різдвяні свята, передусім, символізують мир, злагоду, душевний спокій, любов до людей і світу. А ще Святвечір – це солідарність з усіма, хто є далеко, солідарність із убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. І символом цього свята є тепло Вифлеємського вогню миру.
Третього січня у вестибюлі адмінбудинку Вишгородський скаутський осередок організував акцію передачі священного сяйва усім бажаючим вишгородцям і гостям міста. Відвідувачі РДА, міської і районної рад, користувачі банкоматами і терміналами охоче запалювали приготовлені скаутами свічки і прямували з ними до своїх осель. Як засвідчили ці факти, ідею Вогню і його просту, але вагому символіку вишгородці сприйняли охоче.
Вогонь — невід’ємна складова святкування Різдва Христового. Традиційно він зберігається до кінця січневих свят, тобто, до Йордану – 19 січня.
До Вишгорода Вифлеємський вогонь потрапив від польських скаутів, які в свою чергу отримали його від австрійських дітей. А до Відня вогонь прилетів літаком безпосередньо з Вифлеєму – місця народження Ісуса Христа.

Image00001