02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Громадський бюджет Вишгорода

bt

Громадський бюджет Вишгорода – це платформа реалізації ідей для покращення нашого міста. У рамках цього Проекту будь­який житель міста може подати проект, пов’язаний із покращенням життя у ньому, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету на наступний рік.

У 2017 році Громадський бюджет реалізовувався як пілотний проект, і «по дорозі» виявилось чимало запитань та проблем, зокрема, технічного характеру. Але тепер у нас є досвід! У лютому ми плануємо провести круглий стіл, зокрема, з авторами проектів для врахування всіх зауважень та пропозицій до Проекту. Впевнена, що разом ми вдосконалимо процес і цьогоріч він буде на найвищому рівні! А наразі вітаємо переможців:

Проект інклюзивного дитячого майданчика біля школи «Надія». Мета – створення дитячого майданчика для дітей з обмеженими фізичними можливостями. «Особливі діти» отримають можливість з користю проводити час на свіжому повітрі, проводити інтерактивні ігри та інші розвиваючі вправи. Тут буде можливість більшого спілкування між здоровими дітками та «особливими». № 3352 – 230 голосів. Автори: Унучко Наталія Миколаївна, Поліщук Ганна Богданівна.

Проект модернізації дитячого майданчика “Мрії дитинства” (м. Вишгород, пр. Шевченка, 2­д). Мета – встановлення обладнання (гойдалки, ігрові комплекси) для дітлахів різного віку, а також для дітей­інвалідів/дітей з вадами руху. Існуючий майданчик не враховує інтересів дітлахів різного віку, а також дітей з вадами, або дітей­інвалідів. Станом на сьогодні, існуючі гойдалки та ігрові комплекси майданчика потребують заміни. № 3307 – 125 голосів. Автор: Міхно Ольга Володимирівна.

Від себе особисто хочу відзначити також проект Екостежка на Галявині казок (еко­експозиція для школярів), який передбачає облаштування стежки стендами, переважно – інтерактивними, для проведення екскурсій, уроків екосвідомості, природознавства, квестів, майстер­класів у форматі максимальної взаємодії з відчуттями та почуттями дітей. № 3356. Автор: Вепшина Світлана Василівна. Хоча проект не набрав необхідних для перемоги 100 голосів, він знайшов підтримку громади (31 голос) та, на мою думку, заслуговує на увагу зі сторони влади.

Щиро дякуємо за роботу членам Номінаційного комітету, представникам платформи «Розумне місто», всім, хто долучився, подавав проекти, брав участь у семінарах, голосував. Бажаємо натхнення, сил, нових ідей на благо громади і міста!

Секретар ради   Т. БРАЖНІКОВА

 

КОМЕНТАРІ

Перш за все,  хочу привітати Вишгородську міську раду та всіх небайдужих мешканців, активних учасників громадянського суспільства з початком реалізації у нашому місті проектів Громадського бюджету. Виконавча влада показує, що громадськість – це партнер, з яким вона готова співпрацювати та нести відповідальність за прийняті рішення щодо розподілу бюджетних коштів.

Що стосується мого проекту, то, думаю, немає необхідності ще раз наголошувати на значенні інклюзивного майданчика  для дітей з особливими потребами.  Сподіваюся, що майданчик, де зможуть проводити час разом усі діти, формуватиме  відкрите і толерантне суспільство  шляхом налагодження  правильної комунікації  між усіма дітьми. Інші діти, розважаючись разом, вчитимуться приймати, розуміти та поважати тих дітей, які відрізняються від них.

Дякую кожному мешканцю Вишгорода, який віддав свій голос за проект, а це 230 людей!

На процес  написання, подачі та промоції цього проекту я витратила близько 20 годин свого часу. Всього 20 годин на здійснення мрії сотень дітей!  Сподіваюся, що в наступні роки впровадження Громадського бюджету в нашому місті вишгородці запропонують десятки чудових ідей для реалізації!

Автор проекту Наталія УНУЧКО

Про проект «Громадський бюджет» я дізналася завдяки соціальній мережі Facebook, і в мене виникла ідея покращити дитячий майданчик біля нашого житлового будинку в ЖК «Ольжин Град». Я запропонувала іншим матусям підтримати мою ідею, й разом ми зробили підготовчі дії. Потім подали проект он­лайн за допомогою ресурсу «Розумне місто», а вже після цього інформували громадян.

На фініші голосування ми отримали 125 голосів, з яких 107 –  електронні голоси на сайті, інші – у паперовому вигляді. Тепер протягом 2018 року сподіваємось мати облаштований по­новому дитячий майданчик за адресою: м. Вишгород, пр. Шевченка, 2­д.

Дякую всім, хто віддав свої голоси за проект «Мрії дитинства». Ваша підтримка та добрі слова – це найголовніше. Ми прагнули покращити умови для розваг та відпочинку дітей міста. І я вважаю, що коли проект знаходить відгук у серцях та має переконливе обґрунтування, його реалізація справді потрібна.

Щиро дякуємо організаторам проекту – Олексію Момоту, Тетяні Бражніковій, Сергію Пономарьову. Сподіваємось, у майбутньому ініціативи інших громадян також будуть реалізовуватись за допомогою Громадського бюджету!

Автор проекту Ольга МІХНО