24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зростають нові корпуси дитсадків

1

2

3

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

До кінця поточного року залишилося якихось 20 днів. Час, як кажуть, підбивати підсумки. Сьогодні мова йтиме про будівництво спеціальних об’єктів № 1 — дитячих садочків. І хоча їх спорудження розпочалося декілька місяців тому, вже можна говорити про конкретні реальні результати.
На будівництві нового корпусу дитячого садка «Ластівка», незважаючи на сніг із дощем, робота триває згідно графіка. Так, будівельники виконали вже нульовий цикл: завершили фундамент і далі приступили до спорудження першого поверху. На сьогодні цегельні стіни вже зведено і за день-другий розпочнуться роботи з монтажу плит перекриття.
— Нас дещо затримали підготовчі роботи, тяганина з різними дозволами, — розповів начальник виробничо-технічного відділу ПП «Анабуд» Юрій Павленко, — але ми зуміли увійти у графік робіт. Після перекриття першого поверху наші мулярі візьмуться за мурування другого поверху. Ми плануємо його звести до Нового року, а після свят приступимо до кладки третього поверху.
Благо, м’який грудень дозволяє без кліматичних труднощів продовжувати мулярські роботи. Втім, сучасні технології, спеціальні добавки у розчин чи бетон дозволяють працювати без затримок. Морози можуть вплинути лише на темп робіт, а не їх зупинку. Пусковий строк другої черги «Ластівки» — кінець 2018 року. Але за умови своєчасного фінансування — набагато раніше. Отже, все залежить від Управління капітального будівництва Київської облдержадміністрації. Як вони налаштуються на ці стратегічні для Вишгорода об’єкти, такими і будуть строки введення їх в експлуатацію.
Новий корпус дитячого садка «Чебурашка» вже набув реальних обрисів. Навіть візуально можна відзначити, що за розміром він переважає існуючі корпуси. Що вже зроблено на цьому об’єкті, розповіла директор ТОВ «Моноліт-Будсіті» Олена Шапошникова:
— Роботи йдуть із випередженням графіка. Ми повністю завершили спорудження підвалу корпуса. Це будуть технічні приміщення дитсадка. Тепер розпочали спорудження першого поверху. Гадаю, що до Нового року ми зведемо стіни і покладемо плити перекриття. Згідно з договором, цей об’єкт ми маємо здати до кінця 2018 року. Ми з міським головою Олексієм Момотом неодноразово говорили про дострокове завершення будівництва, бо чудово розуміємо, наскільки складною проблемою є відсутність місць у дитсадках. У нас є всі можливості здати цей корпус в експлуатацію вже влітку наступного року з тим, щоб міська влада встигла його укомплектувати всім необхідним обладнанням і урочисто відкрити 1-го вересня до початку нового навчального року. Єдина наша умова — це своєчасне фінансування від УКБ Київської ОДА.
До сказаного хочеться додати, що на прохання міського голови будівельники роблять добудову до існуючої кухні дитсадка, міняють електромережі тощо.
Питання якості будівельних робіт на постійному контролі Управління капітального будівництва. Майже щодня на будмайданчику — представники технічного нагляду. Не минають будову й місцеві активісти з громадських організацій. І це добре, що люди мають змогу наочно пересвідчитися, як іде будівництво, не через треті вуха і друковані нісенітниці.
На третьому «дитячому» об’єкті — по вул. Шкільній — тривають підготовчі роботи: вирівнюється будмайданчик, розчищається свайне поле. Після отримання з області дозволу на будівництво, а це має відбутися найближчим часом, робота значно прискориться.