21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У Вишгороді презентували проект роздільного збирання побутових відходів

musor

22 листопада у місті Вишгороді за участі місцевої влади та представників Української Пакувально-Екологічної Коаліції (УКРПЕК) відбулася презентація пілотного проекту з роздільного збирання побутових відходів. Учасники заходу змогли не тільки почути про принципи та переваги нового експерименту, а й на власні очі побачити процес реалізації проекту у дії під час збирання та вивезення відходів безпосередньо на вулицях міста.
Суть проекту полягає у тому, що з листопада поточного року містянам на безкоштовній основі пропонуються додаткові сміттєві контейнери, до котрих вони зможуть складати відходи: скло, пластик, поліетилен, жерсть тощо. Вміст цих контейнерів, які задля зручності громадян вирізняються яскравим жовтим кольором, відправляється на сортування та подальшу переробку. 

Ось що розповів про цей проект міський голова Олексій Момот:

— Численні рейтинги комфортності життя традиційно надають Вишгороду місце у ТОП-3 ліпших сателітів української столиці. Такими показниками ми завдячуємо багатьом складовим. Наше завдання — не тільки зберегти високий цей високий статус, а й постійно вдосконалюватися.
У Вишгороді проблем із своєчасним вивезенням сміття фактично не існує. Під час опитування громадської думки, яке ми проводили напередодні нашого експерименту, менше 10% містян згадували про сміття під час перерахування найбільших проблем міста. Більш того, 3/4 респондентів вважають, що ситуація з вирішенням цієї проблеми за останні роки суттєво покращилася.
Проте це не привід «спочивати на лаврах». Бо місто розвивається. З’являються нові житлові комплекси, а це не тільки будівельне сміття сьогодні, це ще й збільшення кількості мешканців (відповідно й обсягів побутових відходів) у подальшому. Тож уже сьогодні маємо думати про майбутнє.
Світовий досвід каже, що оптимальним рішенням є роздільний збір побутових відходів із подальшою переробкою або екологічною утилізацією. Саме тому ми пристали на пропозицію Української Пакувально-Екологічної Коаліції.
Меморандум із УКРПЕК був підписаний у серпні. Це не одноособове рішення. Документ був затверджений на сесії Вишгородської міської ради. Він визначив, що вже у наступному році ми маємо вийти приблизно на рівень 1/5 всього обсягу відходів упаковки, що мають збиратися роздільно та перероблятися. У подальші роки маємо на меті довести показник до третини.
Особливо хочу наголосити на тому, що на цей проект з міського бюджету не витрачено жодної копійки. Його реалізація вигідна УКРПЕК, а ще більше – нашому місту, бо він пілотний і репутаційний. Особливо вигідний проект нашим комунальникам, які на третину менше будуть сплачувати за вивезення сміття на Новопетрівський полігон.
Міська влада взяла на себе зобов’язання сприяти інформуванню населення щодо роздільного збору побутових відходів. Це дуже важливо (розраховую на підтримку журналістів). Бо це не тільки наше теперішнє, а й майбутнє. Маємо з дитинства привчати малечу до стандартів, які є нормою для усього цивілізованого світу.