04.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

«Усе, що тішить, – відтворюю на палітрі»

Image00001

Кристина ЧОРНА,
учениця Технічного ліцею НТУУ “КПІ” м. Вишгорода
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

16 листопада у приміщенні Вишгородської міської організації ветеранів з ініціативи голови районної ветеранської організації Таміли Орел було відкрито виставку робіт художниці Марини Варченко, яка зустрічала гостей у неймовірно гарному, сонячному настрої.
Під оплески гостей радник міського голови, президент Благодійного фонду «Святої Ольги» Володимир Малишев та голова міської ветеранської організації Петро Жуланов урочисто відкрили виставку, перерізавши червону стрічку.
Було багато слів захоплення і подяки від організаторів, серед яких ветеран праці Людмила Болдирева, та гостей, а потім художниця представила картини і розказала про свій творчий шлях у образотворчому мистецтві, що розпочався лише три роки тому, про те, наскільки для неї важливо займатися цією справою.
Сюжети картин, написаних олією, – портрети, натюрморти, пейзажі. Одна з них була незакінчена – художниця вирішила завершити її тут, у залі. Бажаючі могли спостерігати за цим упродовж п’яти днів, поки тривала виставка.
Марина Варченко розповіла ще про одне своє захоплення — написання віршів. Бажаючі мали змогу прочитати їх та поділитися враженнями.
Художниця з радістю відповіла на кілька моїх запитань:
— У Вас чудові картини. Трішки дивно, що цією справою Ви займаєтеся лише три роки?
— Поки мої діти навчались, я багато малювала, переважно, для них, для школи. Але діти виросли…
Одного разу мій друг Валерій Чумаченко запропонував: «Давай купимо фарби!» Я тоді не дуже добре відреагувала. Але згодом він мене вмовив. Вони лежали у мене довго. Мабуть, я просто боялася почати. І все-таки вирішила, що варто спробувати, адже чому б не зайнятися тим, що приваблює? Коли спробувала, у мене вийшло це так, ніби я малювала все життя.
— Що дає Вам натхнення творити?
— Як бачите, у мене немає певної теми. Я люблю життя, життя любить мене. І все, що радує чи милує моє око, я відтворюю на палітрі. Може надихнути прогулянка у якесь красиве місце або прочитаний вірш, вислів, фотографія чи краєвид із вікна. У мене немає проблем із вибором теми. Вони у мене в черзі стоять.
— Як ставиться родина до Вашої творчості?
— Мої діти щасливі, що у них така талановита мама. Вони підтримують мене, і я за це їм вдячна.

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00006

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010

Image00011

Image00012

Image00013

Image00014

Image00015

Image00016

Image00017

Image00018