06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Німці слів на вітер не кидають

nemec3

Володимир ТКАЧ
ФОТО — Катерина БОДНАРЧУК, спеціально для «Вишгорода»

У ході візиту міського голови Олексія Момота до німецького міста-побратима Айхенау відбулася конструктивна розмова з нашими партнерами з питань співпраці у галузі енергозбереження й енергоефективності. Німці щедро поділилися своїми напрацюваннями щодо економії коштів на енергоресурси, наочно показали, як це робиться. Більше того, бургомістр Айхенау Пітер Мінстер запропонував конкретну допомогу Вишгороду саме в цій галузі.
І прагматичні німці свого слова дотрималися. Кілька днів тому до Вишгорода прилетів Роберт Іммлер — інженер із теплозбереження відомого у Баварії Центру енергозбереження і захисту навколишнього середовища. Молодий і енергійний спеціаліст негайно взявся за обстеження визначених у місті об’єктів. Він відвідав школу № 1, приміщення комунальних служб, музичну школу, РАЦС, дитячо-юнацьку спортивну школу, ознайомився з проектною документацією, системами теплопостачання, ступенем теплозбереження. Всю цю інформацію німецький інженер узагальнить вже у Баварії і невдовзі Центр енергозбереження надасть конкретні рекомендації очільникам Айхенау, які вже й складатимуть кошторис на подальші роботи у Вишгороді.
— Я радий, що побував у м. Вишгороді, — поділився своїми враженнями Роберт. — До цього я ніколи не був в Україні.
Приємно вразив Вишгород — стародавнє місто на березі такої величної річки Дніпро. Наш Рейн набагато менший. Ми знайшли вільну годину і побували у Межигір’ї, оглянули старожитності і будови сучасної історії. Мені провели екскурсію по Києву — чарівне старовинне місто, чимось схоже на наш Мюнхен.
Я дуже задоволений поїздкою до України. З великим задоволенням побуваю у вас ще в грудні, коли доопрацьовуватиму вищезгадані проекти. Дуже сподіваюся, що мої напрацювання принесуть користь вишгородцям.
Варто зазначити, що всі витрати на переліт з Мюнхена до Києва, зворотній шлях, проживання, харчування — все за рахунок мерії міста-побратима. У німців, з їх профіцитом бюджету, є можливість вирішувати такі дрібні питання.
Отже, експертиза з енергоефективності реально стартувала. Її висновки розглянуть в Айхенау і Вишгороді. На їх основі баварці приймуть рішення про виділення необхідних коштів на практичні роботи. Все буде зроблено по-німецьки — методично, раціонально і головне — надійно.
У розмові з інженером Робертом Іммлером я поцікавився його думкою про доцільність теплоутеплення наших хрущовок. Інженер чітко відповів, що Німеччина пізнала цю проблему по будинках колишньої НДР і успішно її вирішила. Тепер німецькі хрущовки — пристойне європейське житло. Може, і ми колись прийдемо до цього.

nemec1