29.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Майже кожній пожежі можна запобігти

pozh1

Ігор РИБЕЦЬ, провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях пересічних громадян. Адже значна кількість горючих матеріалів – меблі, килими, книжки, одяг, іграшки, побутові прилади, предмети побутової хімії тощо – формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Сучасний побут насичений різними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі. З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки: електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі та ін. повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення; температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці не повинна перевищувати 85° С; відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

Не дозволяється: застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання; користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування; експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що втратила захисні властивості; залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами; підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи та світильники папером, тканиною, іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами); використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок.

У разі користування пічним опаленням: перед початком, а також протягом опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі необхідно проводити не рідше одного разу на три місяці, кухонних плит і кип’ятильників –  щомісяця; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром 0,5 х 0,7 м; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; попіл і шлак, що видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного опалення не допускається: залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки; топити печі з відкритими дверцятами.

На жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно: вимкнути всі електропобутові прилади (крім холодильників) та обігрівачі; впевнитися, що безпосередньо біля ліжка не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку; зачинити двері в кімнату.

Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.