09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Місту потрібен театр

teatr

Олександр КОЛОТ, 
директор ВКТ, актор, режисер, журналіст

Вишгородський камерний театр (ВКТ) розпочинає свій Третій театральний сезон, що проходитиме у приміщенні гімназії «Інтелект» (вул. Шкільна, 14).
Розпочинали ми із запрошення Академічного театру «Колесо» і театру антрепризи «Актор», відомих в Україні. Їхні спектаклі засвідчили: місту потрібен театр, адже зала була заповнена на 80-90 %. І це, незважаючи на вартість квитків – 80-120 грн (для пересічного мешканця – немалі кошти). Тоді було прийнято рішення безкоштовно запрошувати на вистави сім’ї учасників АТО та багатодітні сім’ї — на кожній виставі було до 20 таких запрошених.
За два сезони театр відвідали понад 1500 вишгородців (близько тисячі – у РБК «Енергетик», п’ятсот – у гімназії «Інтелект»). Інформаційну підтримку надала Вишгородська міська рада.
На жаль, для виступу театралів у міста немає власного приміщення. І, оскільки театр має статус ТОВ, міська рада юридично не в змозі допомагати театру. На початковому етапі кілька вистав підтримав нинішній депутат обласної ради А. Пещерін, допоміг із транспортом О. Приходько.
Але сьогодні звертаюсь до всіх небайдужих: місту потрібен театр! Населення зростає в геометричній прогресії, квартири купують кияни, які звикли до театрів та концертів. Місту вже зараз треба театрів не менше аніж супермаркетів!
ВКТ ініціює багато проектів, які реально втілити в життя уже сьогодні. Тож прошу підтримати такий соціальний проект. Адже єдиний майданчик, який люб’язно нам надає директор гімназії «Інтелект» Інна Шубко, не зовсім пристосований для театральних та концертних вистав — актова зала гімназії не має освітлення, театральних стільчиків, звукового оформлення, гардеробу, піаніно або роялю. Тут немає театральної каси та інформаційно-концертно-театральної афіші.
Наприкінці нинішнього року відзначатиметься 40-річчя гімназії «Інтелект». Вважаю доцільним відповідно оснастити актову залу гімназії, аби вона стала культурно-мистецьким центром Вишгорода.