29.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Місту потрібен театр

teatr

Олександр КОЛОТ, 
директор ВКТ, актор, режисер, журналіст

Вишгородський камерний театр (ВКТ) розпочинає свій Третій театральний сезон, що проходитиме у приміщенні гімназії «Інтелект» (вул. Шкільна, 14).
Розпочинали ми із запрошення Академічного театру «Колесо» і театру антрепризи «Актор», відомих в Україні. Їхні спектаклі засвідчили: місту потрібен театр, адже зала була заповнена на 80-90 %. І це, незважаючи на вартість квитків – 80-120 грн (для пересічного мешканця – немалі кошти). Тоді було прийнято рішення безкоштовно запрошувати на вистави сім’ї учасників АТО та багатодітні сім’ї — на кожній виставі було до 20 таких запрошених.
За два сезони театр відвідали понад 1500 вишгородців (близько тисячі – у РБК «Енергетик», п’ятсот – у гімназії «Інтелект»). Інформаційну підтримку надала Вишгородська міська рада.
На жаль, для виступу театралів у міста немає власного приміщення. І, оскільки театр має статус ТОВ, міська рада юридично не в змозі допомагати театру. На початковому етапі кілька вистав підтримав нинішній депутат обласної ради А. Пещерін, допоміг із транспортом О. Приходько.
Але сьогодні звертаюсь до всіх небайдужих: місту потрібен театр! Населення зростає в геометричній прогресії, квартири купують кияни, які звикли до театрів та концертів. Місту вже зараз треба театрів не менше аніж супермаркетів!
ВКТ ініціює багато проектів, які реально втілити в життя уже сьогодні. Тож прошу підтримати такий соціальний проект. Адже єдиний майданчик, який люб’язно нам надає директор гімназії «Інтелект» Інна Шубко, не зовсім пристосований для театральних та концертних вистав — актова зала гімназії не має освітлення, театральних стільчиків, звукового оформлення, гардеробу, піаніно або роялю. Тут немає театральної каси та інформаційно-концертно-театральної афіші.
Наприкінці нинішнього року відзначатиметься 40-річчя гімназії «Інтелект». Вважаю доцільним відповідно оснастити актову залу гімназії, аби вона стала культурно-мистецьким центром Вишгорода.