31.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Шефство над бронекатером «Вишгород»

kater

Володимир ТКАЧ

Минулого місяця на сторінках газети ми вже розповідали про рішення Міністерства оборони України назвати один із нових бронекатерів ВМСУ «Вишгородом». Вибір назви не випадковий, бо це — данина заслугам тисячолітнього міста, яке в історії Руси-України залишило яскравий і помітний слід. Можна просто пишатися цим фактом, але цього сьогодні вже замало, і цю знакову подію варто наповнити матеріальним змістом.
Саме з такою ініціативою вийшла на широкий загал громадськості волонтер і активістка, патріот міста Анастасія Шуба:
— Існує давня і добра традиція брати під свою опіку, іншими словами — шефствувати над військовими частинами, кораблями, які носять назви міст чи регіонів. Ось і в нас, вишгородців, з’явилася чудова нагода проявити піклування до екіпажу бронекатера «Вишгород». Його команда — всього п’ять чоловік, у тому числі — один офіцер. Місто Вишгород могло б задовольнити всі нагальні потреби моряків: побутові, матеріально-технічні, духовні тощо. Це посильна задача для міста.
П’ять моряків — це ж не 3 200 людей екіпажу і ще 2 480 членів авіакрила авіаносця «Джордж Буш». Ми всі добре знаємо, які зараз труднощі у Військово-Морських Сил України після перебазування з Криму, скільки втрачено суден, з якими побутовими проблемами зіткнулися наші військові. Тож, наша допомога буде дуже доречною і своєчасною.
Ми можемо започаткувати і нову традицію: екіпаж «Вишгорода» комплектувати з кращих вишгородських хлопців. Командира бронекатера добре було б запрошувати на День міста Вишгорода, у міські школи — до майбутніх захисників України, тобто, щоб ми відчули себе єдиною родиною.
Енергійна Анастасія побувала навіть у штабі ВМСУ, де її пропозицію зустріли дуже схвально. До речі, волонтерку Шубу добре знають і шанують очільники флоту. У дні анексії Криму Анастасія допомагала морякам у порятунку флоту, перебазуванні тощо. І не дивно, що командування оголосило Анастасію мамою бронекатера «Вишгород», тобто, найближчою, найріднішою екіпажу людиною.
У нашому місті вона знайшла однодумців серед членів ГО «Вишгород — наш дім», яку очолює депутат міської ради Володимир Лісогор. А коли цей задум було озвучено міському голові, то Олексій Момот негайно вніс до порядку денного наступної сесії питання про погодження присвоєння бронекатеру «Вишгород» іменної назви, а також встановлення шефських зв’язків між громадою м. Вишгорода та екіпажем малого броньованого артилерійського катера. Є всі надії сподіватися, що депутати міської ради підтримають цей патріотичний почин. Сім футів під кілем тобі, «Вишгороде»!

Довідка
Малий броньований артилерійський катер типу «Гюрза-М», «Вишгород».
Призначення:
— патрулювання на прикордонних річках, озерах, прибережній морській зоні;
— боротьба з катерами контрабандистів і порушниками кордону;
— боротьба з береговими цілями (БТР, БМП, берегові батареї);
— захист гідротехнічних споруд;
— забезпечення дій розвідувально-диверсійних груп;
— навігаційний супровід окремих суден.
Озброєння:
— 30-міліметрова автоматична гармата;
— 30-міліметровий автоматичний гранатомет;
— 7,62 кулемет ПКТ;
— два ПТРК «Бар’єр»;
— комплект переносного ЗРК;
— система встановлення димових перешкод.
Екіпаж:
— п’ять чоловік.
Потужність:
— два танкові двигуни по 735 кВт.
Розмір:
— довжина — 23 м, ширина — 4,8, осадка — 1м.
Максимальна швидкість:
— 30 вузлів (55 кілометрів за годину).
Дальність плавання:
— 700 миль економічним ходом.
Бронювання:
— багатошарова композиційна сталь.