28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Відкриті двері ВІКЗ

Ольга ДУМАНСЬКА,
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Місто Вишгород святкувало свій День народження. То ж до цієї знаменної події Вишгородський історико-культурний заповідник ініціював День відкритих дверей під гаслом: «Усе, що ми робимо, — для людей, для майбутніх поколінь, які мають знати і пишатися своєю історією…». Глибоке наукове дослідження та збереження історії Вишгорода — головна мета ВІКЗ.
29 вересня у Будинку культури «Енергетик» відбулася справжня «телепортація у минуле» — демонстрували три унікальних науково-документальних фільми, які привідкрили давні сторінки історії Вишгорода. Відомий письменник, сценарист, телережисер Андрій Дмитрук розповів про княже місто і його виключне значення в історії Київської Русі.
Під час кінолекторію було презентовано книгу А. Дмитрука «Ми – діти Дніпра».
Того ж дня в Музеї давньоруського гончарства відбулася цікава екскурсія і майстер-клас Олександра Кочубея для дітей мистецької школи «Джой скул». Незабутні враження від майстер-класу залишаться в них надовго!
Починаючи з 2017 року, наукові співробітники ВІКЗ проводять екскурсії нашим древнім містом, зокрема і неперевершеними місцевими ландшафтами. У День міста для гостей ВІКЗ – колективу Державного історичного архіву України – екскурсію в Музеї давньоруського гончарства провела Ірина Даценко, а у ландшафтну мандрівку запросив науковий співробітник музею Вадим Перегуда.
Керівництво архіву було у захваті від побаченого і почутого, в результаті чого домовились підписати угоду про співпрацю.