28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Кінолекторій до Дня міста Вишгорода

kino

 

 

29 ВЕРЕСНЯ БК “ЕНЕРГЕТИК”

«Телепортація у минуле»

Автор сценаріїв та ведучий — Андрій ДМИТРУК

Організатори:

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ВИШГОРОДСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК,

МУЗЕЙ ГОНЧАРСТВА

За підтримки:

ВИШГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, ВИШГОРОДСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ РАЙОННОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ВИШГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Вишгород — стародавнє місто на високій горі. Ще кажуть: місто «Вишнєго» — «Український Синай» на Святій горі Хорив, як писав про це відомий дослідник київської старовини Лаврентій Похилевич. Саме тут із кришталевих джерел у «Тугих горах» розпочинає свій біг відома річка Почайна, у водах якої хрестилася Русь.

Місто першим зустрічає сонце, яке мальовничо сходить із-за синьоокого Дніпра і останнім його проводжає за смарагдові кручі «Ольжиної гори». Можна вважати — найсонячніше місто України! Вишгород — перше таке велике і прадавнє місто, яке радо зустрічає із Півночі святі води Дніпра і проводжає їх на Південь — до Києва, Канева, до самого Чорного моря. Його історія, як спіраль викопного молюска, що нагадує загадковий трипільський орнамент.

Все рухається по колу…

Кінолекторій, який веде відомий сценарист, ведучий телебачення, письменник та автор багатьох науково-документальних фільмів Андрій Дмитрук не просто дозволяє нам із головою пірнути в історію зародження і розквіту Київської Русі й одного із уславлених її міст — Вишгорода.

Відверто, це справжня телепортація у минуле. Історичний шлях нашого міста давно перевалив за тисячу років, і хоча це поважний вік, навіть, для міста — воно молоде і сьогодні швидко росте, розвивається. Як і людська особистість, кожне місто має свою ауру, свій творчий неповторний смак.

У міста є свій особливий день. В цей день місто відкриває себе для інших, запрошує на щиру і відверту розмову, щедро пригощає, дає можливість доторкнутися до тисячолітньої мудрості пращурів.

Здається, така мить настала…

Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує всіх охочих напередодні дня міста БЕЗКОШТОВНО відвідати унікальний кінолекторій «Телепортація у минуле».

Кінолекторій «Телепортація у минуле» відбудеться 29 вересня об 11:00  у приміщенні будинку культури «Енергетик».