27.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Якби літо було вічним…

Image001

Колектив літнього вітрильного табору «Salty Dog»
ФОТО – Ольга ДУМАНСЬКА

Добігає кінця наша чудова літня історія під назвою «табір «SaltyDog». Закінчується вже п’ята зміна і скоро розпочнеться остання шоста.

Цього літа у таборі відпочило багато дітей не тільки з Вишгорода та району, а й із Харкова, Кропивницького, Черкас та Луцька.

 Що ж манить до нас дітей з інших регіонів України?

Строєм ходити ніхто не примушує, хіба що через проїжджу частину і за необхідності, а увесь інший час – свобода дій. Утім, вона – під наглядом старших. І полягає у виборі розваг: хто скарби шукає, хто гордо під вітрилами ходить чи кораблі майструє, а інші по деревах вчаться підніматись, пісні співають. Але найчастіше все це – разом. 

Хто ж до такого поставиться байдуже? А у нас до речі є ще більше. Це так, по секрету!

Багато чому навчились учасники табору. Під час походів до лісу – орієнтуватися на місцевості, розпалювати «правильне» багаття та будувати курені з підручних матеріалів. Туристичні та морські вузли – тепер запросто, компас та карти місцевості теж не злякають вже юного туриста. Нам підкорюються й мотузкові траси.

 Бажаючим спробувати себе у вітрильній справі була доступна дитяча яхта класу «Оптиміст». На ній виходили в море. Дехто залишається й далі тренуватись у секції вітрильного спорту.

На власноруч виготовлених картах ми шукаємо скарби та ховаємо їх для інших змін. Так одного разу шукали загадковий скарб, найцінніший від усіх інших, бо то були камінці з буквами, які склались у чудове слово ДРУЖБА.

З цим же чудовим почуттям займались декупажем, виготовляли гончарні вироби, а на одній зміні всі власноруч вироблені речі виставляли, як лоти на ярмарку в батьківський день. До цього дня готувалися заздалегідь – танці ставили, казки і енергійні флешмоби. Влаштували естафети, де юні шукачі пригод змагалися разом із батьками. Порадували їх також квестом із запливами на катамарані. Посмішка завжди є головним атрибутом цих всіх наших подій. Сміх в таборі завжди ллється рікою, широкою як Дніпро.

У таборі завжди відбуваються цікаві подорожі та зустрічі. Так на четвертій  зміні нам вдалося побувати з екскурсією на Київській ГЕС. Діти побачили роботу електростанції зсередини, дізнались, як з’являється електрична енергія та як потрапляє до наших домівок. Велика дяка працівникам  Київської ГЕС за таку змістовну екскурсію, що відбулася за сприяння  директора філії Ярослава Касьянука, головного інженера електростанції Олега Урманова та нашого гіда Раїси Шевченко.

ГО «Зелений Корпус», які завжди, охоче допоміг табору транспортом.

З екскурсіями приїздять до нас працівники Вишгородського історико-культурного заповідника. Про історію Межигірського монастиря та його значення в історії України нам розповідає Геннадій Ніколаєнко. Після таких історій діти складають казки та легенди і залучаються до проекту «Легенди Вишгородщини». Найкращі з них будуть подані на конкурс.

Кожної зміни у нас відбуваються тематичні квести. Не можемо не згадати свято Івана Купала. Викрадену русалку шукали всім табором. Дивина! Але вона не тільки мелодійно заспівала, а ще й показала акробатичні вміння. Деякі квести влаштовують самі діти, і це дуже приємно – значить вони навчились, а не тільки гарно повеселились.

 Попереду остання цього літа 6-та зміна. Пплануємо її провести на високому рівні драйву. У нас залишилось ще багато схованок та пригод. А найголовніше – чудовий настрій та бажання класно провести час перед навчальним роком.  Хто з нами?

Як завжди, чекаємо вас у яхт-клубі «Енергетик». Початок зміни –  15-го серпня з 9:00 (до 24 серпня).

Деталі за тел: +38 (095) 468-84-98, +38 (093) 387-76-47, Вікторія.