30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вечорниці з княгинею Ольгою

Анатолій РІЗНИЧЕНКО

Ансамбль «Вівтар Вітчизни» («Гайдамаки») відзначив день народження Блаженної Ольги, Великої княгині Київської (Вишгородської) (24 липня).
У затишному куточку алеї міст-побратимів у повному складі зібрався наш легендарний ансамбль у вбранні за фасонами 8-9 століття. Ось наші самодіяльні виконавці: солісти Ольга Удодова (у ролі княгині Ольги), Тамара Горобець (свита княгині), Тетяна Шведун (морський дублер кн. Ольги), Лідія Мельникова (капітан лодії), Галина Хижа (ключниця Малуша), Світлана Євсеєва (почесний мечоносець), барабанниця Світлана Хилько (челядь), керівник ансамблю Анатолій Мисько (князь Святослав).
У декламаторській частині вечорниць звучали вірші і поеми С. Руданського «Олег — князь Київський», О. Олеся «Княгиня Ольга» (О. І. Кандиба), а також вірші А. Миська «Баллада о Вышгороде», «Сказание про Ольгу», «Смерть князя Игоря», панегірик імператору середньовіччя Аттілі (Гатилі).
Пісенний відділ вечорниць – Гімн України, «Пісня про Вишгород» (автор А. Мисько), яка звучала як Гімн нашого міста. Особливо схвилювали глядачів пісні «Хай живе Вільна Україна» (автор — М. Шапошник), «Нас весна не там зустріла» (муз. О. Гаркавого на слова Й. Струцюка) та «Ой наступала та чорна хмара» — перегук нашого часу, коли мутанти Чінгісхана нищать Україну, з 1240 роком, коли хан Батий зруйнував Вишгород і Київ. Виконувалися й інші сучасні і народні пісні. А на завершення – «Меч Арея» Василя (Живосила) Лютого — гімн усіх поколінь української Землі від держави Аратти (Трипільська культура 7,5 тисячоліть тому) до сьогодення!
Радник міського голови, президент Благодійного фонду «Святої Ольги» Володимир Малишев оголосив Подяки ансамблю «Вівтар Вітчизни» від міськради та від Благодійного фонду. Членам ансамблю були також вручені відзнаки та сувеніри.
Світлана Свистун подякувала за імпровізований концерт по сусідству з її кафе «Кирпулька» і пригостила учасників і глядачів чайними пирогами.