08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Забудовника угамували гуртом

Артем ТЮТЮННИК, Сергій ЖАДАН,
депутати Вишгородської міської ради

Як уже неодноразово зазначалося, договір оренди, де ведеться будівництво ЖК «Ярославовичі-2» біля 3-ої школи було призупинено депутатами на останній черговій сесії міської ради, яка відбулася 30.06.2017 р. Майже всі депутати проголосували за припинення договору оренди земельної ділянки. І це не випадково, бо сьогоднішня інфраструктура не здатна прийняти 5 тис. нових мешканців на цьому відносно невеликому шматку землі.
І все було би добре, але гарний настрій протримався недовго. Здійснивши виїзне засідання постійної комісії містобудування, яке було заздалегідь призначене на 03.07.2017р. (договір оренди закінчився 02.07.2017р.), члени комісії, м’яко кажучи, були в шоці, і чому… Техніка як працювала, так і працює, вантажівки завозять панелі, бульдозери риють нові котловани, будівельники знаходяться на своїх робочих місцях. А забудовник з незворушним обличчям розповідав про свої далекоглядні плани. Плани планами, але кожна нова думка про новий котлован, тисячу мешканців, котрі ще більше загострять проблеми існуючої соціальної інфраструктури у нашому місті — дійсно жахає.
Розглянемо лише сухі факти… Договір оренди земельної ділянки призупинено, забудовник зареєстрував права на об’єкти незавершеного будівництва, тобто має право доступу для обслуговування свого майна. Але до чого тут новий котлован? Навіщо вивозити грунт, який належить громаді, яка не хоче бачити користувачем цієї земельної ділянки вищезазначеного забудовника та договір з яким призупинила 30.06.2017р.? Щоб мати можливість зареєструвати ще один об’єкт нерухомого майна і сподіватись на позитивне рішення суду по його добудові? Громада дала відповідь на це запитання акцією протесту, яка пройшла 07.07.2017р. під парканом будівельного майданчика.
Громадські активісти: Лісник І., Юречко М., Дунайський І. та інші, депутати міської ради Сергій Жадан, Олег Кучмій, Артем Тютюнник, Віталій Сардак намагалися витребувати хоча б якісь документи, що дозволяють рити котлован та вивозити грунт. І тут виникає цікавий момент… Під час виїзної комісії у понеділок 03.07.2017р. було зафіксовано на відео факт завантаження землі на котловані та розвантаження на вишгородських історичних пагорбах, що призведе до їхньої фактичної ліквідації та знищення лісового фонду, котрого з кожним роком стає все менше. На вимогу представників громади та депутатського корпусу, до яких згодом приєдналася поліція, було продемонстровано договір ПАТ «ДБК-4» з ТОВ «СУ-630» на роботи по розробленню, навантаженню та вивезенню грунту, але без зазначення місця вивантаження. Відчувши настрій гостей на будівельному майданчику, забудовник пообіцяв негайно припинити риття котловану, щоби не йти всупереч інтересам громади міста.
Пройшли вихідні, і що ми бачимо? Вкотре забудовник виказує «повагу» до мешканців нашого міста, відновивши будівельні роботи із зведення чергової багатоповерхівки. Але цей факт не змусив довго чекати на контрдії. 12.07.2017 р. при взаємодії з правоохоронними органами нами було зафіксовано факт переміщення грунту вже не в лісову смугу, а на нову дислокацію будівельного майданчика по вул. Ватутіна. Водії вантажівок не мали жодних дозвільних документів, пояснювали, що зміну місця вивантаження отримали від керівництва кілька днів тому. Тобто, керівництво розуміє незаконність знищення вишгородського лісу і намагається будь-якими методами продовжити будівництво чергової багатоповерхівки у нашому місті.
Окремо маємо намір звернутись до забудовника! Вишгород — це не будівельний майданчик! Вишгород — це місто зі своєю історією, спадщиною, унікальним ландшафтом та мешканцями, які дуже цінують все вищезазначене! Просимо зважати на цей факт та поводитися відповідно!