24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Оплачуємо… валідолом

Ольга ДЯЧЕНКО,
почесний громадянин Вишгорода

Про обслуговування пільгових категорій населення на транспортному маршруті Вишгород-Київ писали неодноразово обурені пасажири і зверталися з цим болючим питанням до міської і районної влади.
Нарешті спільними зусиллями важкий віз транспортних проблем зрушили з місця. На маршрутах нині курсують більш-менш обладнані автобуси. Як з’ясувалося, з технікою питання розв’язати іноді набагато легше, ніж з тими, хто її обслуговує.
А людський фактор тут відіграє не останню роль. Іноді хочеться поцікавитися у керівників АТП, за якими критеріями вони добирають водіїв для обслуговування маршрутів із перевезення пасажирів. Адже тут важливо бути не тільки здоровим, із досвідом роботи, а й мати певний рівень культурної поведінки, уміння спілкуватися з людьми й навички надавати першу домедичну допомогу (за необхідності!). Це я так вважаю, бо в аптечки деяких водіїв обов’язково треба зобов’язати класти валідол для пільговиків, яких вони найчастіше принижують і змушують хапатися за серце.
Така пігулка недавно знадобилася й мені.
У суботу, 24 червня, з сестрою поверталися у Вишгород, приблизно о 21-ій годині були на зупинці «Героїв Дніпра». Оскільки нині мандруємо зрідка, то й не відали про особливі правила обслуговування ветеранів.
Водій автобуса АІ 8006 СР довго роздивлявся посвідчення ветерана й голосно оголосив, щоб вийшли геть.
Якби спокійно пояснив, що таку категорію пасажирів перед закінченням посадки пускають у транспорт диспетчери, то мені й не знадобився б валідол.
Половина автобуса була порожньою, але двоє пенсіонерів надто урізали прибуток господаря — водія автобуса.
До слова, жодного квитка нікому не видав, та й оті сім гривень за десять хвилин маршруту чи відповідають затраченому пальному і зносу транспорту?! Пам’ятаю, що якось бачила дивну табличку на автобусі, де він мовби курсував до зупинки «Героїв Дніпра» через… площу Шевченка. А може, Поділ?
Чи це враховано моральні втрати водіїв через таку незручну категорію пасажирів, як ветерани-пільговики?
А хто нам компенсує за хамське, зневажливе ставлення отаких перевізників? Оце вам безвіз і Європа для печерних людей.