29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ТЕМА: Благоустрій

Олексій МОМОТ

Для когось літо — це час відпочинку і відпусток, а для комунальних підприємств і підрядних організацій — «гаряча» пора робіт з благоустрою міста. Поки погода дозволяє, хочеться використати цей період максимально ефективно, щоб реалізувати всі заплановані проекти.
Більшість містян вже читали у минулих випусках газети, що кілька тижнів тому завершено асфальтування вулиці Глібова. Але я ще раз хочу зупинитися на цьому об’єкті, оскільки саме тут ми зустрілися з неочікуваними труднощами в його реалізації. Як відомо, проект на будівництво дороги був виготовлений ще на початку весни. Поки тривали підготовчі роботи з грейдерування, вирівнювання та обкатки, фактично польової дороги, раптово зросли ціни на асфальт з 1300грн до 1700грн. І оскільки в проекті на проведення робіт було закладено ціну 1300грн, довелося шукати підрядну організацію, яка б погодилася прокласти дорожнє полотно за ті кошти, які передбачалися. Тому й виникла деяка затримка у термінах виконання. Врешті нам вдалося зробити гарну дорогу та під’їзди до будинків, які також були передбачені проектом.
Не відходячи від теми доріг, інформую, що зараз розробляється проект на будівництво дороги по вулиці Піщаній, яка об’єднує Шкільну і Глібова. Чи встигнемо постелити асфальт до осені, все залежатиме, знову ж таки, від традиційних паперових процедур і експертиз.
Напевно, не залишилось не поміченим, що по проспекту Мазепи між будинками 10 і 12 оновлено дорогу та тротуар, а звиклу «народну стежку» переформатовано у цивілізовану пішохідну доріжку.
По вулиці Мазепи,2 дорожня служба ліквідовує наслідки ремонту теплових мереж. Приводиться до ладу пошкоджений асфальт. Також по Мазепи,6 розпочинається реконструкція твердого полотна на автомобільній парковці і пішохідних доріжках. Внаслідок підмивання грунтовими водами під бетонними плитами з’явилися пустоти, що призвели до утворення вирв і провалів. Термін виконання підрядна організація зазначила у кілька днів. По двох будинках, а саме: Мазепи, 6 і 2, є багаторічна кричуща проблема з вхідними групами. Ганки перебувають в аварійному стані, їх треба негайно ремонтувати. Наразі проектанти доопрацьовують проектно-кошторисну документацію для експертної оцінки. Сподіваюся, що всі необхідні паперові процедури пройдуть без затримок, і до кінця цього року ми потішимо жителів цих багатоквартирок оновленими під’їздами.
Відкрито декларацію і передано на оплату договори на реконструкцію прибудинкової території на Шолуденка, 5. Це, звичайно, ремонт дорожнього полотна, розширення парковки та розміщення естетичних об’єктів на кшталт альпійських гірок та квіткового декору.
Наразі також розробляється проект реконструкції та благоустрою прибудинкової території по Дніпровській, 3-а. Також хочу додати, що поки не повністю завершено озеленення і декорування місця біля нового бювету. Хочемо, щоб люди там не тільки могли набрати води, а й відпочити чи поспілкуватися. Тому намагаємося зробити оту невеличку територію максимально комфортною і, звичайно, візуально привабливою. Ще один бювет, як і було обіцяно, минулого тижня разом з громадою ми відкрили на вулиці Шкільній. Вдячні відгуки жителів надихають на добрі справи, і вже зараз міркуємо про наступну локацію для побудови аналогічного об’єкту. Також біля бювету на Дніпровській та на «Галявині казок» завершено встановлення поливної системи для газонів.
Рухаючись до центральної частини міста, інформую, що на території дитячого майданчика поблизу адмінбудинку триває будівництво громадської вбиральні. Я вже писав раніше, що вона буде сучасного зразка, з місцями для заміни підгузків, пеленальним столиком та куточком, де мама зможе спокійно погодувати грудну дитину. На даному етапі вже проведено підключення до централізованої каналізаційної системи і підведення водопостачання.
Також в центрі Вишгрода по проспекту Шевченка замінено ілюмінації на стаціонарних світлових опорах. По дизайну і кольоровій гамі вони витримані у стилістиці світлового фонтану. Ведуться ремонтні роботи по відновленню підсвічування прапора на адміністративній будівлі.
З великою приємністю повідомляю, що нам вдалося поновити програму «Теплий під’їзд» по заміні вікон. В стислі терміни ми виготовили більше десяти проектів на ці роботи. Програма активно запрацювала. На сьогодні енергоефективні вікна встановлено по Київській, 4, Гриненка, 1-а, в процесі — Дніпровська, 1, за планом — Шевченка, 5 і Грушевського, 12. По решті будинків вже внесено аванс, тому найближчим часом вікна буде замінено всюди, де ми планували.
Ще один проект — це ремонт сходів та вхідної групи до РАЦСу. Багато звернень,особливо через мережу фейсбук, надходило до мене про незадовільний стан згаданої території. Цей недолік ми вже виправили. Пригадую, що мешканці писали й про відсутність місця, де молодята після церемонії розпису могли б сфотографуватися. Тож ми врахували й ці зауваження, і повідомляю, що фотозона біля РАЦСу буде. Забігаючи наперед скажу, що вона має стати не лише улюбленим місцем молодят Вишгородщини, а й справжньою окрасою для міста. Дизайнерський задум передбачає наявність лавок, металевих декорацій та багато зелених і квіткових композицій. Для того, щоб підтримувати в належному стані всю живу красу, на місці майбутньої фотозони для закоханих також змонтовано стаціонарну систему поливу.
Зроблено ще одну надважливу справу. Більше місяця проводилися роботи з промивання і прочищення колектора стічної каналізації протяжністю від ЖК «Ярославичі»-ВЦРЛ-Піщана-Київська. Закладені ще в радянські часи труби, які не прочищалися десятки років, були вщент забиті піском. Існувала загроза підтоплення нижньої частини міста у випадку інтенсивної зливи. На щастя, погода нам посприяла. Робота над прочищенням системи ускладнювалася тим, що не існувало так званих камер обслуговування по всій мережі, аж до відстійників. Доводилося розбивати труби, а після промивання встановлювати оглядові камери. Справилися і з цією важкою роботою.
Триває будівництво нового дитячого парку на Шолуденка/Мазепи та здійснюється благоустрій території навколо нього. Встановлено бордюрний камінь під розширену тротуарну доріжку, підсипаються землею всі нерівності і місця під зелені зони, монтується накриття під сміттєві баки. На території дитячого майданчика зроблено систему поливу, викладено бруківку, встановлюються спортивні та ігрові комплекси, гумове покриття. Ще тижнів зо два у такому ж темпі, і можемо планувати його урочисте відкриття, адже все просувається за планом і в межах окреслених термінів.
В активній стадії капітальний і поточний ремонт дахів. Наразі виконуються роботи на Грушевського, 8, Симоненка, 4-а та Шкільній, 7. На виході з експертизи ще близько десяти проектів на будинки по вулицях Грушевського, Хмельницького та Симоненка. Отже, ремонт дахів там розпочнеться найближчим часом.
Також хочу сказати, що завершено заміну поштових скриньок у під’їздах. Варто зауважити, що скриньки мінялись не лише в будинках, які перебувають на обслуговуванні в КП «Управляюча компанія», а за необхідністю і в старих кооперативних будинках, і в ОСББ.
Ще одна проблема, яку нарешті вдалося вирішити — це обрізка тополь на території ДНЗ «Сонечко». Ми довго шукали верхолазів, які працюють без вишки. Оскільки тополі ростуть поблизу ігрових майданчиків садочка, це викликало неабияку тривогу, а можливості підігнати туди спецтехніку також не було.
Але серед всього позитиву, є, звичайно, й неприємні «ляпи». Попри те, що КП «Благоустрій Вишгород» регулярно і за графіком здійснює вивіз габаритного сміття, чомусь поблизу деяких будинків воно з’являється з фантастичною швидкістю. Залишається сподіватися на здоровий глузд жителів нашого міста та на те, що врешті окремі громадяни навчаться цінувати чужий труд.