29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Засади Конституції – для позитивних змін

Першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Тому ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших у Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, Франції та Польщі – 1791-го.

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

27 червня з нагоди Дня Конституції України біля адмінбудівлі у Вишгороді відбувся урочистий мітинг за участі Вишгородської райдержадміністрації, районної ради, міської ради та громадськості.
Вітаючи громаду з державним святом, голова ВРДА Вячеслав Савенок подякував кожному за особистий внесок у розбудову нашої держави, побажав невичерпної наснаги, життєвих успіхів, зазначивши, що Основний Закон України 1996 року базується на багатовіковому українському державотворенні та увібрав найкращий світовий досвід, що дало можливість розкрити увесь потенціал нашої країни, можливість розвиватися, зокрема в аспекті законотворення. Тож треба бути гідними цієї мети, до якої йшло багато поколінь, навчитися поважати і неухильно виконувати Конституцію та інші Закони, кожному на своєму місці сумлінно та чесно працювати для зміцнення держави, населеного пункту, в якому живемо. Тоді конституційні засади обов’язково увійдуть у життя нашого суспільства конкретними позитивними змінами.

 

Засідання Верховної Ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу. 27 червня 1996 р. парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Голосування відбулося о 9:20 28 червня 1996 р.
Після безсонної ночі нардепам влаштували скромний банкет з цукерками і шампанським.
Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

 

Images001

Images003

Images006

Images007

Images009

Images010

Images012

Images014