04.12.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Як запобігти крадіжкам з автомобіля

На сьогодні крадіжки з автомобілів – один із найпоширеніших видів злочинів.

З машин викрадається практично все, що потрапляє в поле зору злочинця – демонтуються магнітоли, акумулятори, викрадаються залишені або забуті в автомобілі сумки, барсетки, портмоне, мобільні телефони, планшети тощо. Як правило крадіжки скоюються в нічний час із автомобілів, які припарковані в дворах жилих будинків.

Крадіжки майна із автомобілів злочинцями скоюються шляхом: 

  • розбиття скла автомобіля;
  • прокол колеса автомобіля – за рахунок відволікання водія скоюється крадіжка із салону;
  • підбір ключа або злом дверей автомобіля;
  • шляхом вільного доступу (із залишеної відкритої машини, коли, як правило, власник знаходиться неподалік).

Прислухайтеся до декількох порад щодо запобігання крадіжкам з ваших автомобілів.

Обладнайте автомобіль сигналізацією. Від крадіжки може врятувати навіть імітація сигналізації, тобто схема здатна подавати сигнал тільки світлодіодом.

Замикайте автомобіль, навіть якщо залишаєте його ненадовго.

На ніч ставте автомобіль в гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють, якщо через будь-які обставини це зробити неможливо, ніколи не залишайте автівку на пустирі чи в іншому місці,  де погане освітлення.

Залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля. Тоді буде важче в нього проникнути.

Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітолу, радіоприймач, телевізор та інші цінні речі, а також документи (посвідчення водія, техпаспорт та інші). 

Слід також звернути увагу на те, що частина потерпілих поводиться неправильно. Виявивши, що в автомобілі розбите скло та з салону щось викрадено, власник машини очищає салон від уламків скла, їде на цьому ж автомобілі у відділ міліції, навіть не підозрюючи, що своїми, здавалося б, „логічними” діями він знищив сліди злочину. Тому, якщо ваш автомобіль все ж таки обікрали, ні в якому разі не сідайте всередину машини, а відразу телефонуйте в поліцію на спецлінію – “102”

Будьте уважні та пам’ятайте, що цілісність вашого транспортного засобу та речей в основному залежить від вас самих.

З повагою!

Вишгородський відділ поліції

Головного управління Національної поліції в Київській області