19.06.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Виділено кошти на добудову дитсадків

Володимир ТКАЧ

30 травня відбулася ХХІV сесія Вишгородської міської ради. За своїм змістом 90 відсотків питань порядку денного складали саме земельні питання. Це надання громадянам дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, відведення ділянок в оренду, припинення договорів оренди, затвердження документації із землеустрою щодо встановлення меж ділянки в натурі та інше.

Втім, першим питанням пленарного засідання було внесення змін до рішення про міський бюджет на 2017 рік. Тож, враховуючи перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету за підсумками чотирьох місяців на 7 600 000 грн, депутати спрямували ці кошти на нагальні потреби міста. Зокрема, на оздоровлення та відпочинок вишгородських дітей. До раніше виділених 600 тис. грн сесія направила ще 450 тис. грн. Інший соціальний аспект: нещодавно дошкільний навчальний заклад «Сонечко» відзначив своє 50-річчя. У зв’язку з цим, враховуючи невисокий рівень зарплат, депутати виділили 140 000 грн для виплати премій усім працівникам цього дитячого садка. А ось ДНЗ «Ластівка» отримав кошти для закупівлі морозильної камери та пральної машини. Втім, найголовніше те, що депутати спрямували кошти на будівництво двох корпусів у дитячих садках «Ластівка» і «Чебурашка». Міському голові Олексію Момоту вдалося вирішити питання співфінансування стратегічних для міста об’єктів з Київською обласною радою. Таким чином було домовлено, що 70 відсотків коштів на будівництво надає саме обласна рада, а місто, відповідно, 30 відсотків. Вишгороду вдалося заощадити 8 млн грн, із яких уже найближчим часом п’ять мільйонів буде спрямовано на будівництво нового дитячого садка в районі свайного поля.
Серед інших земельних питань на увагу заслуговує надання депутатами дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Спортивне об’єднання «Молода Країна». Мова йшла про територію колишнього пляжу «Водний Кордон». Як показав час, потреба в цивілізованій зоні відпочинку в цьому місці дуже велика. Тим більше, що «Молода Країна», маючи досвід роботи на хвилерізі, зобов’язується значно збільшити кількість об’єктів фізкультури і спорту.
Відрадно і те, що депутати проголосували за створення регіонального ландшафтного парку «Пташиний рай» на острові Великому і таким чином убезпечили цю територію від зазіхань Київради. Про перспективи цього заповідника розлогіше – в наступному номері.
На цій сесії депутатський корпус долучився і до духовного питання. Зокрема, було надано дозвіл на розробку проекту щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для розміщення культової будівлі по вул. Н. Шолуденка. Це буде храм релігійної громади парафії Св. князя Ярослава Мудрого УПЦ КП.