28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Локомотив успіху — об’єднана громада

Володимир ТКАЧ

Станом на кінець травня ідея створення Вишгородської об’єднаної громади почала набирати реальних обрисів. За результатами громадських слухань мешканців лівобережних сіл Хотянівка, Сувид, Ровжі, Жукин, Лебедівка висловилися за об’єднання з містом Вишгородом. Відмовилися брати участь у цьому проекті жителі Нижчої Дубечні, Вищої Дубечні, Новосілок, Пірнового та Воропаєва. На думку місцевого адмінресурсу, ці села доцільно об’єднати навколо Пірнового.
На правобережжі склалася наступна картина: «за» — сказав Лютіж з Гутою-Межигірською. А ось Нові Петрівці і Старі Петрівці категорично виcловилися «проти». Головний аргумент — самодостатність цих територіальних громад.

31 травня громадські слухання відбулися і у Вишгороді. Міський голова Олексій Момот аргументовано, на цифрах і фактах, пояснив суть адміністративно-територіальної реформи, переваги об’єднаної громади, яка спроможна реалізувати стратегію розвитку цього інвестиційно привабливого регіону.
Запитань до міського голови було дуже багато як від вишгородців, так і представників сільських громад. Скажімо, наскільки поповниться бюджет у разі приєднання сіл, чи перейдуть об’єкти соцкультпобуту у власність новоствореної громади, наскільки пропорційно будуть розподілятися бюджетні кошти між містом і селами, якими будуть тарифи на тепло, якою буде молодіжна політика і багато інших.
Слід зазначити, що практично на всі питання Олексій Момот надав вичерпну відповідь:
— Ми маємо створити робочу групу, яка розроблятиме стратегію розвитку об’єднаної громади. На мою думку, пріоритетними напрямками має бути рекреація, розвиток туризму, в тому числі й зеленого. Наша громада розташована навколо Київського водосховища, і це — великий плюс. Побоювання, що в селах позачиняють школи і дитячі садки, — безпідставні. У нас досить коштів, щоб їх утримувати. Діяльність об’єднаної громади буде базуватися на принципах локальної демократії, відкритості і гласності.
Наприкінці зібрання відбулося голосування. 99 відсотків присутніх у залі сказали «так» створенню Вишгородської об’єднаної громади.
Хочеться щиро вірити, що нова адміністративно-територіальна одиниця стане локомотивом успіху. Радує і те, що об’єднання відбувається добровільно, ніхто силоміць не укатує громади. На запитання, чи не є це черговою мишоловкою для громад, чого чекати: занепаду чи процвітання і чи не доведеться потім кусати лікті, — є відповідь: заможна і сита Європа давно живе за цими принципами. І не шкодує.

Image001

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image009

Image010

Image011

Image012

Image013

Image014

Image015

Image016

Image017