07.12.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вшанували національного Пророка

Олексій МОМОТ:
— Для кожного свідомого українця Тарас Шевченко – не лише Велика Людина, народний поет, унікальний митець, а й національний Пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець, великий патріот і революціонер. Адже кожна його поезія – це палкий заклик любити свій народ і Україну, осуд неправди і неволі, насильства і соціальної несправедливості. І хоч минуло вже більше 200 років від дня його появи на світ, а значущість постаті Кобзаря і його пророчого слова не зменшилася.

22 травня за доброю традицією було вшановано пам’ять національного Пророка Тараса Шевченка. Саме в травневі дні 1961 року нетлінний прах Великого Кобзаря було упокоєно на «Україні милій».
Нині покладання квітів до пам’ятника молодому Тарасу відбувалося без пафосу і велемовних промов. І це було доречно в умовах воєнних дій на Сході України. Недаремно кажуть: коли говорять гармати — музи мовчать.
Від Вишгородської міської ради і виконавчого комітету живі квіти, оповиті національними стрічками, поклали секретар міської ради Тетяна Бражнікова та заступник міського голови Ігор Свистун.