24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обережно! Інтернет-шахрайство!

У час розвитку Інтернету  на території України став розповсюджений такий вид злочину, як шахрайство через  Інтернет-ресурси. Шахрайство — це заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою.

Найчастіше Інтернет-шахраї пропонують різні послуги, але перед тим обов`язковою умовою є передплата так званого товару або послуги.  Після здійснення передплати, як правило, шахраї не виходять на зв’язок та кошти не повертають.

Ще одним із видів шахрайства є фейкове поповнення рахунку при особистій зустрічі. Суть афери виглядає наступним чином: продавцю телефонує «покупець» та говорить, що зацікавлений у придбанні певного товару, але він хоче спочатку поглянути на нього, однак сам зробити це не може, тому що зараз далеко, але це зробить його друг.

Коли справа доходить до зустрічі, то «друг» приходить і оглядає товар, каже, що він хороший і його можна брати,її дзвонить «покупцю»,щоб той перерахував гроші на карточку, номер якої продавець сказав заздалегідь або вже при зустрічі з «другом». За кілька хвилин продавцю приходить повідомлення, що відповідний рахунок був поповнений на потрібну суму, однак цеповідомлення приходить не з банку, а із сервісу безкоштовних повідомлень, тобто, є звичайним текстом і не підтверджує жоден платіж. Одночасно з цим «друг» швидко забирає товар та залишає місце зустрічі.

Пам’ятайте, якщо у вас немає можливості особисто зустрітися з продавцем, то можна скористатися послугою післяплатного латежу — тобто, після отримання та перевірки вантажу.

Громадяни. Будьте пильні! Не довіряйте неперевіреним фактам!