04.12.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Доля привела мене в Україну 45 років тому — і українська земля стала мені рідною», — Геннадій Кир’янов

Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО — родинний архів Кир’янових

Геннадій Кир’янов народився у с. Косуліно Білоярського району Свердловської області (нині — Єкатеринбург). Район відомий тим, що там було побудовано атомну станцію, викиди з якої змусили багатьох перебратися в Україну.
Але Геннадія Івановича доля звела з Україною через філіал заводу «Арсенал» у Ніжині Чернігівської області. Та до того він пройшов життя «дитини війни», після війни сповна пізнавши і голод, і холод.
Родина Кир’янових мала четверо дітей (у Геннадія — два брати і сестра). Батько — завідувач молочної ферми заводу «Уралмаш», мама — домогосподарка. Після восьмирічки — училище і технікум у Свердловську, а потім — робота, робота, одним словом, – доля усього воєнно-повоєнного покоління, яке збудувало все, чим сьогодні ми користуємось.
Геннадій працював на закритих підприємствах на Уралі. Там і познайомився з майбутньою дружиною. Син і донька – теж уральські. У 1970-ті роки главу родини перевели працювати в Україну.
У ніжинському філіалі «Арсеналу» працювали удвох із дружиною. Син Віктор, після закінчення вишу у Горькому отримав направлення на суднобудівний завод у Києві. Донька Ірина, що з дитинства захоплювалася спортом, після спортивного інтернату в Києві закінчила Львівський інститут фізкультури. За фахом вона – спортивний лікар. Чоловік — теж спортсмен. Тож не дивно, що обидва сини, онуки Геннадія Івановича, теж стали спортсменами. Олексій Федина, що навчався у СШ «Сузір’я» і тренувався у вишгородському басейні, — чемпіон з плавання трьох паралімпійських олімпіад – у Пекіні, Лондоні і Ріо-де-Жанейро.
Першим тренером майбутнього чемпіона став його дідусь, який навіть після виходу на заслужену пенсію, роботи не кинув — на «Карат-Ліфткомплекті» працював слюсарем, водієм електрокара.
Загальний трудовий стаж Геннадія Кир’янова — 62 роки, а за кермом — понад півстоліття, поміняв шість автівок. На дачі у нього все буяє, бо рука легка на розсаду (звісно, допомагають діти й онуки). А ще він співає у хорі «Ветеран». До Дня Перемоги хор виступатиме не лише у Вишгороді, а й у с. Пилява. Першого травня ц. р. Геннадію Івановичу виповнилося 84 роки. З роси і з води Вам, п. Геннадію, гарних друзів, родинного тепла і позитивного ставлення до життя. Хай воно буде довгим і активним!

Image001

Image002

Image003