02.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Вишгород пропонує об’єднатися

obgrom

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Минулої середи у великій залі адмінбудинку відбулося засідання за «круглим столом», присвячене питанням децентралізації у Вишгородському районі. На цю зустріч були запрошені сільські голови, депутати місцевих рад, а також народний депутат Ярослав Москаленко.

Як зазначив Вишгородський міський голова Олексій Момот, це перша ознайомча зустріч представників громад, які в майбутньому увійдуть до складу об’єднаної Вишгородської громади (ОВГ). Варто нагадати, що нещодавно Олексій Момот виступив з ініціативою створення об’єднаної громади, яка географічно охоплює села від Лютежа на правобережжі до Сувида на Лівому березі з адміністративним центром у м. Вишгороді. Сесія міської ради підтримала цю ініціативу.
Як зазначив Михайло Гончаренко, представник швейцарського Міжнародного фонду скорочення ризиків, питання об’єднання — процес дуже складний, адже для громад має бути надана повна соціально-економічна інформація, чітко виписаний Статут ОВГ, повноваження органів управління тощо. Головне, об’єднання має відбутися винятково на добровільній основі.
Цілком закономірно, що із зали прозвучало багато питань, які турбують місцеві громади. Скажімо, чи не вийде так, що м. Вишгород організує сміттєзвалище поблизу одного із сіл? Як забезпечити надання якісних послуг населенню, коли відстань до крайнього села — 50 км? Чи не «перетягуватимуть ковдру» на місто більшість вишгородських депутатів? Що буде з невеликими сільськими школами, фельдшерсько-акушерськими пунктами і т. д.?
Андрій Пещерін, депутат обласної ради, зазначив, що всі ці питання мають бути врегульовані вже найближчим часом.
Підбиваючи підсумки двогодинної дискусії, Олексій Момот зазначив, що є два місяці, аби у місцевих радах, на зустрічах із громадськістю обговорили всі ризики і проблеми. У Вишгородській міській раді вже працює штаб (кабінет № 63 на 3-му поверсі адмінбудинку, пл. Т. Шевченка, 1) з питань створення об’єднаної громади. Паралельно готуються графічні матеріали, фінансова основа майбутнього адміністративної одиниці.