28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

…Була б молодою душа

7

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Дмитро ЮРЧЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

Своє 90-річчя відзначив ветеран Великої Вітчизняної війни та праці, учасник бойових дій Олександр Пилипович Кравченко. З поважною датою його привітали голова ветеранської організації міста Петро Жуланов, голова первинної ветеранської організації № 9 («Гора») Маргарита Олабіна, керівник хору «Ветеран» та колективу хорового співу «Домісолька» Вишгородського міського Центру творчості «Джерело» Ганна Покровська, рідні та друзі.
Цього весняного, напрочуд сонячного дня у господі ювіляра лунали «Многая літа», веселі пісні, які зазвичай дарують у день народження, та про прадідуся, який не жалкував у боях свого життя, щоб народилися наступні покоління. Їх проспівали вихованці Ганни Покровської Марта Горбаченко і Даша Кумко. Було багато теплих слів від колег-ветеранів, від дружини Нелі Никонорівни, з якою живуть душа в душу ось уже 57-й рік, від рідних – доньки Валентини, онука Сергія, правнучки Вікторії, двоюрідних сестри Марії та брата Федора, друзів – Анатолія Наумова, Олександра Сорокіна, хрещениці Тетяни, яка проїхала тисячу кілометрів, аби привітати свого названого батька.
Хорошій людині, невтомному трудівнику, чудовому сім’янину зичили завжди відчувати тепло і турботу рідних, здоров’я, наснаги, а ще – взяти курс на 100 років і впевнено триматися його.
Олександр Пилипович зізнався, що старість – річ підступна, бо слух підводить і він слабо чує адресоване йому. Проте, як зауважила дружина ювіляра, «не важливо, що вписано в паспорт, була б молодою душа…»
На його пам’яті – служба (загалом сім з половиною років) у складі 4-ї Повітряної армії Збройних сил СРСР, дороги Другої світової, переможний травень 1945-го в Берліні, звідти – шлях на Батьківщину, де в мирний час протягом 55 років успішно трудився на провідному підприємстві шкіряної галузі «Чинбар» у Києві на Куренівці. Вже скільки часу він на пенсії, а директор підприємства Віктор Ліщук щороку приїздить, аби привітати сім’ю Кравченків із Днем перемоги.
За успішне виконання бойових завдань і успіхи в праці уряд відзначив Олександра Кравченка орденами «За мужність», Вітчизняної війни, медаллю «За перемогу над Німеччиною» та іншими. А Петро Жуланов та Маргарита Олабіна від ВГО «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» вручили ювілярові ще одну нагороду – «За службу державі».
…У свої роки ветеран має світлу пам’ять. Читає документальні й художні книги, з багатьма героями яких зустрічався чи брав участь разом із ними в історичних подіях. Та й сам він – частина історії…
Звісно, за ювіляра підняли келихи. А його тост був: «За перемогу!». Вона назавжди закарбувалася в пам’яті. То були, вочевидь, найяскравіші роки його молодості. І хоча війну згадує як «страшне лихо й велике горе», все ж гордий за народ і армію, що отримали перемогу над фашизмом.
Сьогодні Україна знову в стані війни. Тож підтримаємо Збройні сили України, побажаємо їм перемоги і подякуємо за те, що ветерани спокійно зустрічають свої поважні ювілеї, а прийде час – онуки й правнуки теж завдячуватимуть нинішнім воякам своєю появою на світ у незалежній і вільній державі.