30.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Велосипедні маршрути

Віктор КІР’ЯНОВ

Нещодавно Вишгородська міська рада прийняла програму облаштування та розвитку велосипедної інфраструктури на 10 років. Хочу надати пропозиції щодо наповнення програми конкретикою. Гадаю, проект маршрутів слід узгодити з київською громадою, тому що велодоріжки потрібні як для активного відпочинку, так і для ділових поїздок (на роботу, на дачу, в магазин тощо).

На ілюстрації наведено схему можливих маршрутів. Маршрути I категорії (червона лінія) повинні мати ширину не менше 3 метрів. Їх слід прокладати окремо від проїжджої частини й тротуарів. Немає необхідності прокладати їх із обох боків вулиць чи доріг. Маршрути II категорії (синя лінія) слід прокласти по краях проїжджої частини, але ні до якому разі не по тротуару.

Ще кілька коментарів по номерах маршрутів.

1. Маршрут із Києва через Вишгород і греблю за Дніпро. Є технічна можливість прокласти його окремо від інших шляхів. Необхідно облаштувати безпечний перехід через проїжджу частину вул. Дніпроводської в районі зуп. «Водонапірна станція» (бажано — місток).

2. Маршрут із Києва на Димер і далі. Велику частину маршруту можна облаштувати, забравши «зайву» частину проїжджої частини Димерського шосе. Саму проїжджу частину слід перепланувати із трьох смуг на дві.

3. Зв’язка між маршрутами № 1 і № 2 через селище Водогін. Маршрут можна прокласти в лісі паралельно дорозі.

4. Маршрут через центр Вишгорода — є технічна можливість прокласти його окремо від тротуарів і проїжджої частини.

5. Зв’язка між маршрутами № 1 і № 2 через Вишгород. Є технічна можливість прокласти маршрут окремо від тротуару, паралельно вулиці Н. Шолуденка.

6. Маршрут по вул. М. Ватутіна через ВишГору. Частину шляху неможливо обладнати по I категорії через вузьку вулицю в приватному секторі.

7. Радіальний маршрут на набережну Київського моря. Він уже реально існує, необхідне грамотне з’єднання з маршрутом № 1.

8. Радіальний маршрут на музей корупції в Межигір’ї. Надзвичайно популярний серед велосипедистів. Є технічна можливість прокласти маршрут окремо від тротуару, паралельно проїжджій частині.

9. Маршрут по вул. Ю. Кургузова. Менш цікавий для туристів, але корисний всередині міста. Є технічна можливість провести велодоріжку через існуючий тунель під автомагістраллю і далі — паралельно автомагістралі лісом до маршруту № 3.

10. Внутрішньоміський маршрут по вул. Київській.

11. Туристична зв’язка між маршрутами № 1 та № 2 по мальовничій місцевості повз озеро «Міністерка».

Тел: (066) 206-00-48