30.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВИПУСК «ПРЕС-НОВИНИ» АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ

13 – 17 березня 2017 року

Підготовлено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

ЗАКОНОДАВСТВО

Законопроект №5520 дає суттєвий імпульс прискоренню децентралізаційної реформи, – аналітик АМУ

14 березня Верховна Рада прийняла законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520). «Досі ЦВК відмовлялася призначати перші вибори у ОТГ, сформованих на базі територіальних громад суміжних районів, а також навколо міст обласного значення, посилаючись на необхідність попереднього внесення Верховною Радою змін у межі відповідних районів. За 2015-2016 рік такі відмови отримали біля 40 вже сформованих об’єднаних територіальних громад»,  – зазначив аналітик Асоціації міст України Володимир Пархоменко.

Читати далі

ЗАХИСТ ПРАВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Законопроект щодо скасування пайової участі, проти прийняття якого виступала АМУ, відхилений Верховною Радою України

16 березня Верховна Рада відхилила проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту)» (№3610). Асоціація міст України наполягала на тому, що скасування пайових внесків на розвиток інфраструктури, без запровадження альтернативного та рівноцінного джерела таких надходжень може привести до негативного соціально-економічного ефекту.

Читати далі

Позиція АМУ була врахована при підготовці законопроекту про комерційний облік комунальних послуг до другого читання

Асоціація міст України в цілому підтримала законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг» (№ 4901), але при цьому висловила заперечення щодо розширення власних повноважень органів місцевого самоврядування додатковим повноваженням здійснювати моніторинг оснащеності вузлами обліку і обсягів споживання комунальних послуг. На думку АМУ, проблему збору такої інформації можна вирішити шляхом коригування форм статистичної звітності, яка подається надавачами послуг.

Читати далі

АМУ вважає неприпустимим встановлення пільг щодо сплати місцевого податку без участі місцевого самоврядування

АМУ не підтримує законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати земельного податку національних та державних дендрологічних парків» (№5634). АМУ вкотре звертає увагу на неприпустимість втручання у діяльність місцевого самоврядування, зокрема, що стосується встановлення ставок та пільг щодо сплати місцевого податку. 

Читати далі

Асоціація міст України пропонує відхилити законопроект щодо зміни умов викупу земельних ділянок державної та комунальної власності

Законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права власників об’єктів нерухомого майна на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності» (№ 4804) пропонується, зокрема, продаж земельних ділянок державної та комунальної власності здійснювати в окремих випадках без згоди власника (за принципом «мовчазної згоди»). Крім цього, передбачається визначити виключні підстави відмови у продажі земельних ділянок державної та комунальної власності.

Читати далі

ЯК ЖИВУТЬ ГРОМАДИ ПІСЛЯ ОБ’ЄДНАННЯ – СЛІДКУЙТЕ НА САЙТІ АМУ

Асоціація міст України у рамках проекту ПУЛЬС збирає та поширює успіхи децентралізації та кращі практики об’єднаних територіальних громад

Посилання на розділ «Успіхи»

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ!

Сторінка Асоціації міст України наfacebook.com

_________________________________________

*Впровадження проекту стало можливим завдяки підтримці американського народу, здійсненій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст не обов’язково відображає думку USAID чи Уряду США.

Дякуємо за Вашу увагу! 

Прес-служба АМУ 

http://auc.org.ua/