26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Дипломати представлять твори своїх країн

10 березня посли іноземних держав візьмуть участь в урочистій церемонії Міжнародного культурно-просвітницького проекту «Нас єднає Шевченкове слово», що проводиться третій рік поспіль у музеї Т.Шевченка до дня народження Великого Кобзаря. Організаторами заходу виступили Міністерство культури України, Київська обласна державна адміністрація, Київська обласна рада, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Національний музей Тараса Шевченка та Вишгородський історико-культурний заповідник.

Дипломати представлять визначні твори своїх країн, що стали для них такими ж знаковими, як для України шевченківський «Заповіт». «Цього року виповнюється рівно 150 років, як за «Заповітом» остаточно закріпили саме цю назву, – зазначає куратор проекту Влада Литовченко. – Адже до цього вірш називався і «Думка», і «Завіщаніє», і «Остання воля».

Задля вшанування найвідомішого вірша поета в рамках проекту організували відео-флешмоб «Київщина читає Шевченка вголос», який присвятили 85-річчю Київської області. У відеоролику відомі діячі Київщини з різних сфер суспільного життя читають «Заповіт» і запрошують приєднатися усіх бажаючих – прочитати на відео вірш і викласти на своїх сторінках у соцмережах з відповідними хештегами.

До флешмобу вже долучилися Остап Ступка, Римма Зюбіна, Неля Куковальська, Дмитро Стус та Голда Виноградська. Крім того, українські зірки, діячі культури та мистецтва взяли участь у фотопроекті «Книга усіх часів», представивши різні видання «Кобзаря» в бібліотечному антуражі.

Під час заходу 10 березня гостям представлять виставку «Шевченко і Київщина» з експонатами та документами, наданими Вишгородським історико-культурним заповідником, Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав», музеєм «Флігель Тараса Шевченка» (м.Яготин) та Державним архівом Київської області. Родзинкою церемонії стане презентація унікального «Кобзаря» від видавництва «Самміт-книга». Книга заввишки більш як 2 метри буде найбільшим у світі «Кобзарем».

Час: 10 березня 2017р., 12.00. Місце: Національний музей Т.Шевченка (бульв.Шевченка, 12). Додаткова інформація та акредитація: 067 930-06-69

sheva