28.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Зиму проводжали, Весну зустрічали, Галерею забажали — для супер-талантів

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород», соцмережі

Остання неділя лютого вирувала по Вишгороду Колодієм. Коріння цього старослов’янського-давньоукраїнського свята на честь весняного Сонця сягає доби Трипільської культури. Його ще називають Колодки, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення та ін.
Колодій — давньоукраїнський опікун подружнього життя. Прадавній український звичай носить характер загального примирення, злагоди та всепрощення. Щирі вітання народу від влади озвучили Вячеслав Савенок (Вишгородська РДА), Ростислав Кириченко (райрада), Олексій Момот (Вишгородський міський голова). Вони нагадали про Прощену неділю та спільну роботу, а також закликали загадати бажання — про мир.
Запальний музичний супровід на площі ім. Г. Строкова забезпечили: оркестр-студія «Водограй» (керівник Наталя Тищенко), ансамбль сопілкарів «Рум’янок» (кер. Олена Могиль), народний аматорський ансамбль «Лютізька левада» (кер. Валентина Головко), фольклорний ансамбль «Журавлині ключі» (с. Козаровичі), фольклорний ансамбль «Стежина» Димерського Будинку культури, народний фольклорний ансамбль «Веснянка» (кер. Віктор Веснянка), вокальний гурт «Фольк-тон» Вишгородського РБК «Енергетик».
БК «Енергетик» не лише разом із районним відділом культури та міським ЦТ «Джерело» брав найактивнішу участь в організації народних гулянь, а й надав фойє першого і другого поверхів для виставок і майстер-класів.
А зібрали майстрів «хенд-мейду» та організували значну частину музичних виступів, «смачного» довкілля (з млинцями і шашликами, медом і дерунами, льодяниками та кавою) та спортивних змагань і творчих конкурсів працівники апарату виконавчого комітету міськради — найперше організаційний відділ на чолі з Оленою Главою.
Були й ігри, естафети та ще й лотерея від Ведмедика Вінні з призами. Майстерня «Художня подорож».
Щільні двері не пускали холодний вітер всередину БК «Енергетик», і там у затишній атмосфері — аквагрим і креативне конструювання: листівки і «сонечка». Ви колись малювали пейзажі розчинною кавою? А графічні малюнки за допомогою кліше з овочів — пекінської капусти (квіточки), картоплі і моркви (листочки)? Настя і Кіра із школи «Сузір’я» спробували — і це їм сподобалось більше, ніж малювати олівцем, фломастером чи аквареллю. Виходило так гарно і незвично!
Поробки і картини вишгородських умільців можна описувати безкінечно. На колодійному ярмарку «хенд-мейд» мене найбільше вразили ляльки Лесі Мамай: казкова красуня Лієф (ельф) і Валентинка — «Зая моя» з вушками і хвостиком. Обличчя й тулуб — з полімерної глини й порцеляни — живі-живісінькі, вбрання — очі вбирають.
А на вулиці красувався стовп-«півень» із чобітками — у кожній парі приз-сюрприз (надпис на папірці): подушка, спальний мішок, м’яч, коптильна піч, годинник…
Насамкінець свята спалили опудало Зими, що уособлює накопичені злість, негаразди, непорозуміння. Щоб разом із зимою пішло все неприємне, що люди надбали у своїх душах в холодну пору.

Щоб разом із сонячним промінням прийшло в душі очищення й оновлення, надія та наснага.
А на площі танцював вишгородський театр «Фаєр-шоу» — і не відірвати очей було від вогняних фігур, що розрізали темряву.
Побажання майстринь і художниць
Людмила Болдирєва, Людмила Бордікова, Ліна Женавчук, Марина Щербина, Тетяна Онуфрієва, Юлія Века, Олена Палюк, Марина Варченко, Ксенія Ковальова: — Відчувається Прощена неділя, всі дуже доброзичливі.
Гей, МІСТО, тобі вже давно потрібна Галерея, щоб нам було де виставляти нашу творчість і творчих друзів запрошувати. Соцмережі з такою кількістю Талантів не вправляються.

Image010

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image009

Image011

Image012

Image013

Image014

Image015

Image016

Image017

Image018

Image019

Image020

Image021

Image001