02.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Враховуйте сьогоднішні та майбутні потреби

Віктор КІР’ЯНОВ

Вже не у першому номері газети «Вишгород» піднімається тема транспортного сполучення Вишгорода з Києвом. Читачі висловлюють своє бачення, міркування на перспективу, діляться мріями. Місто росте — і йому потрібні нові маршрути. Пропоную свій проект з ілюстрацією.
1. Маршрути 397 і 398 (на схемі позначено синіми та чорними лініями) змінювати не слід. Вони «накатані» роками й користуються популярністю, жителі звикли до них. Тут доречний вираз: «Поліпшення – ворог хорошого».
2. Маршрут 397-подовжений, який ходить раз на годину, можна трохи перенаправити: щоби він йшов із Києва по просп. Т. Шевченка та І. Мазепи та вул. Н. Шолуденка, а потім, через ВишГору по вул. М. Ватутіна до кінцевої (масив «Чотири Карати») і таким же шляхом назад.
Розклад потрібно узгодити із внутрішнім маршрутом № 1, щоби сполучення із цією частиною міста здійснювалось кожні півгодини. Переваги: більш регулярне сполучення для місцевих жителів і можливість безпересадкового проїзду з Києва до гірськолижного комплексу «ВишГора», що підвищить пасажиропотік.

3. Додати новий маршрут 397-а (на схемі позначено червоною лінією) з Києва по вул. Київській, Ю. Кургузова, М. Грушевського, просп. І. Мазепи, Т. Шевченка та далі, на Київ. Тоді мешканці «верхніх» житлових масивів, повертаючись із роботи, не будуть долати важкий підйом із центру до дому з речами та дітьми.
Недолік: уздовж цього маршруту поки що мало магазинів і об’єктів сфери обслуговування. Але це можна виправити. Коли запрацює маршрут, підприємці самі відбудують уздовж нього сервісну інфраструктуру.
4. Раз на годину маршрут 397-а «подовжувати» до військової частини повз колишній завод «Карат». Для мешканців району «Дідовиця» і новобудов по вул. Н. Шолуденка, працівників «верхньої» промзони збережеться зручне сполучення із центром міста Вишгорода та Києвом.
5. Внутрішній маршрут № 1 (на схемі позначено зеленою лінією) зберегти, але скоротити його шляхом перенесення кінцевої зупинки із «Чайки» до перетину вул. Київської та Ю. Кургузова. Розпис узгодити з маршрутом 397-подовженим, щоби досягти півгодинного інтервалу руху по вул. М. Ватутіна.

shema