08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Візерунок» – маленька кузня великих талантів

Підготували Анастасія СКЛЯРОВА, Юлія МУРЗАК (Школа журналістики ЦТ «Дивосвіт»)

ФОТО — архів студії «Візерунок», спеціально для «Вишгорода»

Спів одна з найбільш доступних і улюблених форм дитячої творчості. Для дитини співати так само природно, як і дихати, сміятися, рухатися, тому що у кожного завжди є при собі свій музичний інструмент його голос. Допомогти дитині розвинути й усвідомити цей інструмент, а також зрозуміти основи музики ось головне завдання педагога. Та знайти обдарованого керівника справа нелегка. До когорти таких талановитих педагогів, безперечно, належить керівник вокальної студії «Візерунок» ВРЦХТДЮМ «Дивосвіт» Тетяна Литвин.

Тетяна Юріївна народилася в Києві. 12 років співала у дитячому хорі «Веснівка» при Жовтневому Палаці культури. Виховуваласьу цьому хорі на кращих зразках класичної музики: творах Моцарта, Чайковського, Кодая, Мендельсона, Форе та українських шедеврах Леонтовича, Дичко, Шамо.
По закінченню інститута культури
(КНУКіМ) три роки працювала в Будинку дитячої творчості в Києві керівником вокального гуртка. Це були її перші творчі спроби, де вона набиралася досвіду в спілкуванні з дітьми та роботою над репертуаром.Потім сімя переїхала до Вишгорода.

Девять років тому Тетяна Литвин майже випадково заглянула до Центру Творчості «Дивосвіт» — підібрати для своїх дітей якийсь гурток. Але нічого випадкового не буває. Зайшла та заодно запитала у директора закладу Олени Андріяш, чи не потрібен кваліфікований викладач вокалу. На той час він був конче потрібним. Так Тетяна Юріївна розпочала роботу в Центрі — і вже у вересні 2008 року в «Дивосвіті» стартував дитячий вокальний ансамбль.

Починали з однієї групи дітей віком 8-10 років, поступово розширювалися, набирали молодших за віком.

Коли у 2010 році колектив запросили до «Артеку на пісенний фестиваль «Моя земля Україна»», потрібно було його якось назвати. Тетяна Литвин запропонувала назву «Візерунок». Вона закріпилася за ансамблем, а потім, коли виросли у студію, назва залишилась.

Розпитуючи Тетяну Юріївну про методику її роботи, ми дізналися, що їй більше притаманний ансамблевий спів, тому що в ансамблі у дітей краще формується слух. Потім уже набагато легше працювати з солістами, вони тоді чисто співають, краще інтонують в ноти. Слух у малечі ще розвивається, тому є шанс у багатьох, навіть із недорозвиненим слухом. Якщо дитині подобається співати і вона вдома завжди співає — слух у неї обов’язково розвинеться і вона зможе досягти успіху у вокальному мистецтві. Особливо це стосується дітей 6-7 років.

Дуже важливо, щоб дітям подобалося те, що вони співають. Бо найголовніше завдання керівника – розвити у дітей любов до співу. Якщо їм подобається, то буде результат. Ретельно добирається репертуар. Малечі більш до вподоби веселі, жваві пісні, відповідно до віку. У середній групі використовуються маленькі елементи двоголосся, але й їм, перш за все, має бути цікаво. У старшій групі починається вже професійна робота над постановкою голосу, над багатоголоссям, над артистизмом та сценічною подачею твору, робота з мікрофоном.

Усе це – складові творчого успіху. І як результат – перемоги на багатьох пісенних конкурсах та фестивалях. Так, у лютому 2014 р. на Міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі мистецтв «Соняшник» Вячеслав Тарасюк посів 1 місце, Андрій Харкевич завоював Гран-Прі. А у квітні 2014 р. на цьому ж фестивалі ансамбль «Візерунок» здобув Гран-Прі.

Восени 2015 року ансамбль взяв участь у телепроекті «Зіркафест», де солісти здобули перші місця. Директор телепроекту запросив 6 чоловік ансамблю з керівником у безкоштовну подорож до Польщі в рамках культурної програми по обміну молоді. Нудьгувати – просто не було часу, вихованці мали дуже насичену програму: численні репетиції, майже щодня концертні виступи, екскурсії. Діти встигли ще й відпочити: покататися на конях та спуститися з верхнього поверху вілли на мітлі. Кожного вечора дітвора влаштовувала собі дискотеки.

Дякуючи директору ЦТ «Дивосвіт» Олені Андріяш, ансамбль мав творчу подорож у 2016 році до Хмельницького на конкурс «Пісня над Бугом». Юні вокалісти були у захопленні. Взагалі такі подорожі цементують колектив, вони сприяють саморозвитку, в них діти не тільки краще починають товаришувати, а ще й набираються досвіду, мають змогу підняти свою самооцінку, порівнюючи себе з іншими колективами. Найпотаємніша мрія всіх учасників ансамблю — потрапити на пісенний фестиваль «Морські фантазії» до Болгарії.

Можна сміливо сказати, що  студія «Візерунок» є маленькою кузнею по вирощуванню великих талантів, адже  її вихованці легко поступають до ВИШів на пільгових умовах. Їх там зустрічають з розпростертими обіймами. Вихованка студії Валерія Уласенко вчиться в естрадно-цирковій академії на відділенні естрадного вокалу. Вона сама і співає, і пісні пише, активно виступає на сцені. Андрій Харкевич у 2015 році поступив у КНУКіМ на відділення народного хору, та займається там індивідуально, класифікація – соліст.

Мабуть, у студії «Візерунок» не було б такого успіху без допомоги усього творчого колективу Вишгородського районного центру творчості «Дивосвіт», яким талановито керує його директор Олена Андріяш. Тут усі, як у дружній великій сімї, допомагають один одному. Так, художній керівник Олена Титаренко, професійний режисер, дає рекомендації щодо постановки номерів на сцені, вона чудово розбирається в музиці, має тонке відчуття сцени, її підказки щодо кращого звучання пісень завжди дуже слушні. Головний хореограф Павло Лукяненко допомагає з постановкою рухів та хореографічних елементів до номерів. Костюмер Світлана Матюх творчо підходить до пошиття костюмів. Завжди керівника «Візерунку» запитують, де вони шили такий чудовий одяг.

Не можна обійти стороною солістів ансамблю — це Івєтта Лютаєва, В’ячеслав Тарасюк, Гліб Попов і багато інших дітей, які день у день зростають у своїх творчих здобутках. Вони починали з маленьких кроків, дехто не мав досконалого слуху, але невпинна робота, постійні репетиції роблять свою велику справу – обточують голос, надають впевненості в собі, поступово роблячи їх вокалістами.

В’ячеслав Тарасюк, соліст студії: Я прийшов до «Візерунку», не маючи музичного слуху. Спочатку співав, ніби ведмідь на вухо наступив. Але я дуже любив співати, багато співав удома і поступово слух розвинувся. Через 2-3 роки мені вже дали сольну партію. А потім концерти, конкурси…

Івєтта Лютаєва, солістка студії: — Мені здаєься,що співаю я все життя… Отже, коли настав час спрямувати мою енергію в правильне русло, перед батьками постало питання про те, куди ж саме віддати дитину. Мабуть, це доля спрямувала нас до вокальної студії «Візерунок»у центр творчості «Дивосвіт».

Вже шість років, у будь-яку погоду, при будь-якому настрої, я поспішаю на наші заняття вокалом. У нас склався дружній колектив, в який приходять нові учасники і одразу стають «своїми». Величезна заслуга в цьому нашого керівникаТетяни Юріївни. Вона дуже м’яко, але наполегливо веде нас до нових досягнень і перемог.

Звісно, бувають злети і падіння. Але які емоції переповнюють, коли вдається підкорити складну пісню! А коли на вокальних конкурсах чуєш, що «Візерунок» отримує перше місце або Гран-Прі, тут слова вже зайві… Особливо мені подобається, що ми багато виступаємо — як у нашому рідному «Дивосвіті», так і по всій Україні. Навіть Польща чула українські пісні у виконанні «Візерунка». Це додає снаги займатись ще старанніше, щоби тримати високий рівень. А допомогає нам у цьому міцна та щира підтримка нашого дружнього колективу «дивосвітівців» на чолі з директоромта, звісно, наших найпалкіших фанів батьків.

Катерина Лютаєва, мати учасників студії: — Багато хто з батьків дивується,як мені вдається такий довгий час примушувати дітей займатись вокалом. Насправдімаю секрет: правильно підібраний колектив і, безперечно, керівник. Коли я вперше побачила викладача вокальної студії Тетяну Литвин, то вирішила,що це дівчинка-вихованка. Але, попри свою тендітність, вона виявилась дуже цільним і досвідченим фахівцем.

На мою думку,щоб вдало працювати з дітьми, в першу чергу треба бути психологом. Тетяні Юріївні вдається, не пригнічуючи дітей і лишаючись з ними на рівних, домагатися гарних результатів. Ми, батьки, змогли перевірити взаємини між нашими «візеруночками» і їх викладачем не тільки на звичних заняттях, а й на багаточисельних конкурсах, у закордонних поїздках і навіть на відпочинку.

Гарні стосунки з керівникомце, безумовно, важливо, але для мене, як для мами, найголовнішим є правильний напрямок у вихованні дітей. У той час,як сцени пісенних конкурсів потерпають від «попсового бруду», Тетяна Литвиндобирає для нашого колективу дуже пристойний репертуар. У піснях діти вчаться і патріотизму,і правильному ставленню до оточуючих.
Я дуже вдячна ЦТ
«Дивосвіт» і особливо Тетяні Юріївні за гармонійний розвиток моїх дітей

Діана Демяновська, мати учасників студії: — Я мама двох хлопчиків, В’ячеслава і Олександра, які відвідують вокальну студію «Візерунок». Можу впевнено сказати, що мої діти йдуть на заняття з радістю. І це заслуга, перш за все, її керівника, бо основні прийоми і засоби, які використовує Тетяна Юріївна на заняттях студії, спрямовані на активізацію творчої діяльності дітей, створення емоційного комфорту на заняттях і виявлення інтересу до співу. Вона пробуджує в дітей бажання творчо мислити, дає їм можливість виявити самостійність, радиться з ними, як з дорослими і, що особливо важливо, прислуховується до порад дітей, активно використовуючи їх знахідки у підготовці до різноманітних концертних номерів, що дає дітям можливість відчувати себе потрібними.

Тетяна Юріївна прагне, щоб заняття дітям приносили моральне задоволення, намагається відразу включити кожну дитину у творчий процес і завжди шукає шляхи, щоб викликати у дітей живий інтерес до виконання завдання. На мій погляд, Тетяна Литвин володіє комплексом із професійних знань і особистих якостей, які допомагають їй «достукатись» до душ учнів, захопити їх своїм предметом та виховати в учнів високу духовну культуру та любов до музики.

Лютий 2014 р. Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс мистецтв «Соняшник» В´ячеслав Тарасюк І місце
Лютий 2014 р. Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс мистецтв «Соняшник» Андрій  Харкевич Гран-Прі
Березень 2014 р. Вишгородський районний мистецький огляд-конкурс «Шевченковою стежиною» Андрій Харкевич ІІ місце
Березень 2014 р. Вишгородський районний мистецький огляд-конкурс «Шевченковою стежиною» Вокальна студія «Візерунок» ІІ місце
Квітень 2014 р. Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс мистецтв «Соняшник» Вокальний ансамбль «Візерунок» Гран-Прі
Квітень 2014 р.

Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої та молодіжної творчості «Кришталева мрія»

Вокальний ансамбль «Візерунок» І місце
Лютий 2015 ІІ телевізійний міжнародний фестиваль-конкурс «Створюй своє майбутнє зараз»   Вокальна студія – І місце, Андрій  Харкевич – І місце,
В´ячеслав  Тарасюк – І місце
Березень  2015 Обласний конкурс «Калиновий дзвін» Вокальний ансамбль «Візерунок» ІІ місце

Жовтень

2015

Творча поїздка в Польщу, м. Бжозув Вокальний ансамбль «Візерунок»
Листопад 2015 р. Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Зоряний шанс»

Андрій Харкевич

ІІ місце

Лютий 2016 ІІІ телевізійний міжнародний фестиваль-конкурс «Створюй своє майбутнє зараз» Вокальна студія «Візерунок» І місце
Березень 2016 р. Фестиваль-конкурс юних вокалістів «Пісня над Бугом» Вокальна студія Диплом І ступеня
    В´ячеслав Тарасюк Диплом ІІІ ступеня

Image001

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006