27.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У класах проведено дезінфекцію. Стан дітей стабільний

Джерело: із соцмереж та ЗМІ

27 січня у двох різних районах Київської області сталося масове отруєння дітей. У Броварському районі в дитячому садку села Гоголів отруїлися 11 дітей і 2 дорослих. У Вишгородській школі № 3 «Сузір’я» із симптомами отруєння – 43 дитини.
У той же день ситуацію прокоментувала заступник голови Вишгородської РДА Марина Мельник:
– Щодня районний відділ освіти отримує з усіх навчальних закладів оперативну інформацію про рівень відвідування шкіл учнями та причини їх відсутності на уроках по хворобі чи сімейних обставинах. Ця інформація необхідна для того, щоб контролювати епідпоріг захворюваності дітей на ГРИП та ГРВІ.

Вранці (27.01.2017 р.) до мене звернулася директор школи «Сузір’я» Тетяна Волотовська, яка повідомила, що 16 учнів 2-Б класу не з’явилися на уроки. За інформацією батьків, діти скаржились на погане самопочуття, у всіх малюків спостерігалися однакові симптоми: підвищена температура тіла та блювота.
Мною одразу було скликано екстрену нараду за участі головного лікаря Вишгородської ЦРЛ Івана Клюзка, головного лікаря РЦ ПМСД Оксани Морозової, завіду-
ючого районного відділу Держпродспоживслужби Юрія Ротаєнка.
За результатами наради було прийнято рішення провести консультації з батьками дітей ыз названими симптомами щодо обов’язкового звернення до сімейних лікарів, які за станом дитини повинні були визначити необхідність звернення до інфекціоніста.
По завершенні наради (близько 10-ої години ранку) до мене знову звернулася директор школи «Сузір’я» Тетяна Волотовська з інформацією, що температура і блювота проявилися ще у 12 учнів 1-Б класу. Далі у геометричній прогресії почали надходити повідомлення про учнів 1-А класу, 1-Д класу, 6-Б класу (10 осіб). Класні керівники почали обдзвонювати батьків своїх учнів і дізнаватися причини відсутності дітей у школі.
За інформацією головного лікаря Вишгородської ЦРЛ Івана Клюзка, у першій половині дня на прийомі у районного інфекціоніста побувало 12 дітей, 2-є з яких госпіталізовано.
Тим часом в. о. голови Вишгородської РДА Вячеслав Савенок зібрав термінове виїзне засідання комісії з питань ТЕБ та НС у школі «Сузір’я» за участі спеціалістів Держпродспоживслужби Вишгородського районного відділу лабораторних досліджень. Було проведено всі необхідні заходи із забору змивів зі стін, столів, посуду, холодильників, відібрано на аналіз зразки продуктів, що зберігалися в холодильнику та готового обіднього комплексу (котлети, макарони, компот із сухофруктів), направлено на аналіз воду, взято мазки на бакпосів у працівників їдальні. Представники харчуючого підприємства «Чілдрен-продукт» надали всі відповідні документи, що підтверджують якість продуктів харчування.
Завтра (28.01.17 — ред.) в школі буде проведено дезінфекцію всіх без виключення приміщеннь. Також прийнято рішення про закриття їдальні, поки не буде офіційних результатів аналізів від Держпродспоживслужби, тому учнів молодших класів (30 січня) буде переведено на скорочений навчальний день. Також на завтра (28.01.17 р. – ред.) заплановано повторне виїзне засідання комісії з питань ТЕБ та НС у школі «Сузір’я» із залученням представників первинної медико-санітарної допомоги.
28 січня дільничні педіатри здійснюватимуть обхід по домівках всіх хворіючих дітей для контролю стану та забору аналізів.
У понеділок, 30 січня, на сайті КОДА з’явилась інформація, що у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я» виявили порушення технології приготування їжі та бактерії групи кишкової палички. А в дитячому садочку села Гоголів Броварського району, де також захворіло 11 дітей, виявлено збудник ротавірусної інфекції.
За попередніми результатами відібраних на харчоблоці спеціалізованої школи «Сузір’я» зразків харчової продукції, зокрема, печення «по-домашньому» та змивів із технологічного обладнання і кухонного посуду, виявлено бактерії групи кишкової палички, яка могла спричинити спалах гострих кишкових інфекцій серед учнів.
«Наявність виділеної умовнопатогенної мікрофлори свідчить про порушення технології приготування страв та недотримання санепідрежиму на харчоблоці», – зазначили в Київському обласному лабораторному центрі.
Під час перевірки було також встановлено, що жарова шафа не забезпечує необхідний температурний режим приготування страв, а до роботи на харчоблоці допущено двох працівників без проходження медичних обстежень.
У класах проведено дезінфекцію. Стан дітей стабільний.